SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Malatya Yazıhan’a kanalizasyon yatırımı

Malatya Yazıhan’a kanalizasyon yatırımı
Sosyal Medyada Paylaş

Malatya’nın Yazıhan ilçesinin Mısırdere Mahallesi ile iki mezrasını kanalizasyon şebekesine kavuşturacak alt yapının temeli törenle atıldı.

MALATYA (İGFA) – Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Yazıhan ilçesinde gerçekleştirilen altyapı ve kanalizasyon çalışmaları temel atma törenine katıldı. Törene Yazıhan İlçesi Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş, AK Parti ve MHP ilçe başkanları, daire başkanları, mahalle muhtarları ve sakinleri katıldı. Mahallelerinin kanalizasyon sorununun çözüme kavuşturulduğu için mutlu olduklarını belirten Mısırdere Mahalle Muhtarı Hamit Aslan, “Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve bu hizmetin yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

“İLÇELERİMİZDE SORUNLARI ADIM ADIM ÇÖZÜYORUZ”

Malatya genelinde her mahallenin sorunlarını tespit ettiklerini ve bu sorunları adım adım çözüme kavuşturduklarını belirten MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş ise yaptığı konuşmada, “Mısırdere Mahallemiz ve iki mezrasını ilgilendiren kanalizasyon ve altyapı hattının ihalesini yaparak çalışmalarını başlattık. Herhangi bir aksilik çıkmadığı takdirde bu tesisleri çok kısa bir süre içerisinde bitirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Mısırdere merkez ile Tomolar ve Paşolar mezralarıyla birlikte yaklaşık 6 bin metre şebekemiz söz konusu. Bu çerçevede 250 muayene bacası yapılacak. Ayrıca üç tane de foseptik havuzu yapılarak kanalizasyon çalışmalarını tamamlayacağız. Bu çalışmalarımızın yanında Yazıhan İlçemize bağlı Erecek Mahallemizin içme suyu ihalesi de yapıldı. Çalışmalarımız doğrultusunda 8 bin metre içme suyu şebeke çalışması yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk de mahallelerin eksiklerini ve yapılacak olan yatırımları ilgili olarak planlı programlı Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımcı daireleri ile birlikte çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ise, gerçekleştirilen çalışmanın Malatya tarihinde çok ciddi bir yatırım olduğunu kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi olarak Malatya genelinde hizmetlerini sürdürdüklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan; “İki yıl içerisinde Malatya’da asfaltsız, susuz, kanalizasyonsuz ve ayrıca akarsulara karışan atık suların önlenmesi noktasında çalışmalarımız vardı. Şu anda bütün ilçelerimizde arıtma tesisi ihalelerimiz yapıldı. Yapmış olduğumuz hizmetlerin hakemi de sizlersiniz. Malatya’mızı mazisine layık olmak, istikbaline hazırlamak için buradayız” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ