ORHANGAZİ HABER - REKLAM ALANI
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Malatya Yeşilyurt’tan sanatçı Selahattin Alpay’ı gururlandıran karar

Malatya Yeşilyurt’tan sanatçı Selahattin Alpay’ı gururlandıran karar
Sosyal Medyada Paylaş

TRT Sanatçısı Malatyalı Selahattin Alpay’ın ismi Malatya’ya bağlı Yeşilyurt’ta yeni açılan 500 metrelik imar yoluna verildi. Meclise telefon bağlantısı ile katılan sanatçı, isminin verilmesinden gurur duyduğunu söyledi.

MALATYA (İGFA) – Malatya’da Yeşilyurt Belediye Meclisi, şubat ayı olağan meclis toplantısını yaptı. Gedik Kültür Merkezi Toplantı Salonu’nda Başkan Vekili Naci Şavata başkanlığında gerçekleşen toplantıda Kent Kültürü ve Estetiği Komisyonu’nun kararları görüşüldü. Yeşilyurt’ta Mollakasım Mahallesi’nde bulunan bir sokağa ‘Kutluay’, Yakınca Mahallesi Galericiler Sitesi’ndeki 500 metrelik imar yoluna ise TRT Sanatçısı Malatyalı Selahattin Alpay’ın isminin verilmesine yönelik teklif oybirliğiyle onaylandı.

Yeşilyurt Belediye Meclisi’nin toplantısına telefon bağlantısı ile katılan sanatçı Selahattin Alpay, isminin verilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Hayatı boyunca Malatyalıya yakışır şekilde hareket ettiğini belirten Alpay, “Sizlerin başınızı öne eğdirecek her hangi bir şey yapmadım, bundan sonraki yaşamımda bu doğrultuda devam edecektir. Yeşilyurt Belediye Meclisinin ismimi bir sokağa vermesinden ziyadesiyle mutlu oldum, gurur duydum, canı gönülden teşekkürlerimi gönderiyorum. Devlet sanatçısıyım, sahneye çıkıyoruz şarkılar söylüyoruz ama böylesine güzel bir durum karşısında açıkçası heyecanlandım” diye konuştu. Alpay, yapılacak açılışta da orada olmaktan kıvanç duyacağını belirterek, “Malatyalı hemşerilerimin her zaman emrindeyim. Teveccühlerinize layık olmaya çalışacağım” dedi.

Belediye Meclisi’nde ayrıca Yeşilyurt Kent Konseyi’nin, 2021 yılında yaşlı, engelli, genç, kadın ve çocuklara yönelik düzenleyeceği organizasyonlar için 150 bin lira yardım talebi de görüşüldü. Gündemdeki imarla ilgili konular ise komisyonlara sevk edildi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ