SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Malatya’da 2 bin paket nohut ve kuru fasulye dağıtılacak

Malatya’da 2 bin paket nohut ve kuru fasulye dağıtılacak
Sosyal Medyada Paylaş

Malatya’da Yeşilyurt Belediyesi, Tarımsal Üretim ve AR-GE Sahasının toplam 150 dönümlük alanında üretimini yaptığı nohut ve kuru fasulyeleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya hazırlanıyor.

MALATYA (İGFA) – Malatya’da ilk etapta 2 bin adetten oluşan nohut ve kuru fasulye yardım paketleri Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın talimatıyla belediye bünyesindeki market raflarında yerini alacak. İlk etapta 2 bin adetten oluşan nohut ve kuru fasulyeler, Arguvan Belediyesi’ne bağlı Arguvan Kalkınma Kooperatifi Paketleme Tesisleri’ndeki uygulamaların ardından paketlenerek hazır hale getirildi. Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü’nden emanet kart alan vatandaşlar, ücretsiz yaptıkları market alışverişlerinde bu ürünlerden temin edebilecekler.

Yeşilyurt Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Ömer Kamış, Tarımsal Üretim ve AR-GE Sahasında büyük bir titizlikle yetiştirdikleri nohut ve kuru fasulye gibi bakliyat ürünlerini, özel paketler halinde ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak olmanın sevincini yaşadıklarını belirtti. Tarımsal Üretim ve AR-GE Sahamızda arpa, buğday, nohut ve kuru fasulyenin yanı sıra yeşil alan çalışmalarında kullanılan rulo çim ve farklı süs bitkilerinin üretimlerine tüm hızıyla devam ettiklerini kaydeden Müdür Kamış, “Gerek bakliyatlarımızın gereke de yeşil alan uygulamalarında kullanılan süs bitkilerimizin güvenilir ve sağlıklı olmasına büyük bir önem veriyoruz. Özellikle de pandemi süresinde sağlıklı, doğal ve hijyenik ürünlerin önemi bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Yeşilyurt Belediyesi olarak Yeşil Gıda Seracılık ve Tarımsal Üretim ve AR-GE Sahamızda vatandaşlarımızın sağlıklı ürünler tüketmesi noktasında çok güzel doğal ürünler yetiştiriyoruz” dedi.

Kamış, bakliyatların paketleme işlemlerine desteklerini esirgemeyen Arguvan Belediyesi ile Arguvan Kalkınma Kooperatifi ve Arguvan Ziraat Odası’nın başkanlarına teşekkür etti. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ