SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Malatya’da 2 yılda 169 bin dekar arazi sulamaya açıldı

Malatya’da 2 yılda 169 bin dekar arazi sulamaya açıldı
Sosyal Medyada Paylaş

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’ya son iki yılda DSİ tarafından 550 milyon lira yatırım yapıldığını, 169 bin 740 dekar arazinin sulamaya açıldığını söyledi. DSİ yatırımlarıyla çiftçilere yıllık 113 milyon lira ilave zirai gelir sağlandı.

MALATYA (İGFA) – AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’daki DSİ yatırım ve projeleriyle ilgili değerlendirme toplantısına katıldı.

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, DSİ Elazığ 9.Bölge Müdürü Mahmut Dündar ve Malatya ilçe belediye başkanlarının da hazır bulunduğu toplantı, DSİ Malatya 92.Şube Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Son 18 yılda DSİ tarafından Malatya’ya depolama, sulama ve toplulaştırma çalışmaları ve sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla 1 milyar 400 milyon lira yatırım gerçekleştirdiklerini kaydeden AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, kentteki tarım alanlarında gerçekleştirilen projeler doğrultusunda gelişen tarım sektörünün, diğer sektörlerin de itici sektörü olduğu belirterek, son iki yılda 2 baraj, 4 sulama tesisinin inşa edildiğini, 169 bin 740 dekar arazinin sulamaya açıldığını ve çiftçilere yıllık 113 milyon lira ilave zirai gelir sağlandığını söyledi.
Malatya’da kalkınmayı hızlandıracak, sulamayı ve ziraatı geliştirecek yatırımlara devam edileceğine işaret eden Milletvekili Çalık, bu yıl DSİ yatırımları arasında Yazıhan ilçemizde 28 bin 300 dekar daha araziyi suya kavuşturacak Boztepe Barajı pompaj sulaması ve 174 bin dekar araziyi sulayacak Yoncalı Barajı’nın tamamlanması ile barajın sulama isale tünelinde çalışmalar devam edeceğini söyledi. Toplantıda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile telefonla görüşerek Malatya için ayrılan ödeneğin aktarılmasını istedi.
AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ise, Malatya’daki yatırımlara desteklerinden ötürü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye şükranlarını sundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ