SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Malatya’da Başkan Güder’e meclisten tam yetki

Malatya’da Başkan Güder’e meclisten tam yetki
Sosyal Medyada Paylaş

Malatya’nın Battalgazi ilçesinde Belediye Başkanı Osman Güder’e, belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 4 adet iş makinesi alımı için toplamda 8 milyon liralık kredi kullanma yetkisi verildi.

MALATYA (İGFA) – Malatya’nın Battalgazi Belediye Meclisi, Şubat ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in başkanlığında yapılan toplantıda, ağırlıklı olarak imar plan değişikliği ile ilgili gündem maddeleri görüşüldü. İmar plan değişikliği ile ilgili bazı maddeler kabul edilerek karara bağlanırken, bazı maddelerde ilgili komisyona havale edildi. Toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen 19 zabıta memuruna verilecek olan aylık maktu fazla çalışma ücretini brüt 594 liraya yükseltirken, Saray Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti Battalgazi Belediyesi’ne ait parselin satışının yapılmasına oyçokluğu ile karar verildi.
BAŞKAN GÜDER’E KREDİ YETKİSİ
Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 adet Dozer, 1 adet Ekskavatör, 1 adet Lastikli Loder ve 1 adet Vabıl (Lastikli tekerlekli asfalt silindir) iş makinelerinin alımına oybirliği ile karar verildi. MecliS, 4 adet iş makinelerin alımı için İller Bankası A.Ş’den veya kamu ve özel bankalardan borçlanma yolu ile Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e, 8 milyon lira kredi kullanmasına yönelik teklifi kabul edildi.
Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, ilk günkü aşk ve heyecanla hizmetlerimizi ortaya koyduklarını belirterek, “Biz hizmet etmeyi kendimize her daim şiar edindik. Hizmet anlayışımızın yanında sosyal ve gönül belediyeciliğini de etkin bir şekilde ortaya koyuyoruz. Battalgazili hemşerilerimizi seviyoruz. Onlara vermiş olduğumuz sözlerimiz var. Battalgazi’de imar yollarını ile alakalı çok ciddi çalışmalar yaptık. İmarda son aşamaya geldik. İtirazları değerlendirdik ve istişare ederek ortak doğruyu bulmaya çalıştık. Yol çalışmalarımızda sathi kaplamada çok ciddi çalışma yaptık. 150 milyona yakın bütçe ile yollara yatırım yaptık. Araç filomuzu genişlettik ve genişletmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Başkan Güder, ilçede COVID-19’a yönelik tedbirleri de titizlikle sürdürdüklerini kaydetti. Güder, Battalgazi’de 6 bin üzerinde alanın dezenfeksiyonunu gerçekleştirdiklerini, 1 milyonun üzerinde maske dağıtımı yaptıklarını söyledi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ