SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Malatya’da Milli Türk Talebe Birliği yeni binasına kavuştu

Malatya’da Milli Türk Talebe Birliği yeni binasına kavuştu
Sosyal Medyada Paylaş

Milli Türk Talebe Birliği Malatya Şubesi yeni hizmet binasının açılışı törenle gerçekleştirildi.

MALATYA (İGFA) – Milli Türk Talebe Birliği’nin şube açılışına Malatya Valisi Aydın Baruş, AK Parti Malatya Milletvekilleri, Belediye Başkanları, MTTB Genel Başkanı ve Kayseri Milletvekili Kayseri Milletvekili ve MTTB Genel Başkanı İsmail Emrah Karayel ile STK temsilcileri katıldı. Açılışta konuşma yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye’nin büyük hedeflere bugünün gençleriyle ulaşacağını söyledi.

Böylesine güzel bir mekânın gençlere kazandırıldığı için mutlu olduğunu belirten Türkiye-Avrupa Birliği KPK Başkanı, Kayseri Milletvekili ve MTTB Genel Başkanı İsmail Emrah Karayel ise yaptığı konuşmada, teşkilat mensupları başta olmak üzere genel ve yerel idarecilere desteklerinden dolayı teşekkür etti.

GÜRKAN: GENÇLERİMİZE GÜZEL ÖRNEK OLMALIYIZ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Milli Türk Talebe Birliği’nin Türkiye’de milli ve yerli olma noktasında önemli görevler ifa etmiş ve ifa etmekte olan bir kuruluş olduğunu belirterek,  “Gençlerimizin milli değerlere bağlı olarak yetişmesi ülkemizin geleceği ve istikbali açısından da önemlidir. Özellikle bu son süreç içerisinde Z kuşağı denen bir kavram var. Üniversite öğrencileriyle yapmış olduğum bir toplantıda Z kuşağı nedir diye sorduklarında şöyle tarif ettim. Evdeki anne-babasının söylemiyle icraatının uymadığını gören çocukların isyanına biz Z kuşağı diyoruz. Onun için ya göründüğümüz gibi olacağız ya olduğumuz gibi görüneceğiz. Doğru bir örnek olarak çocuklarımıza, evlatlarımıza ve gençlerimize güzel örnekler olursak inşallah memleketin istikbali de güzel olur. Bugünün gençleri yarının geleceğidir. Sizler ne kadar güzel yetişirseniz yarınımız o kadar güven altında olur” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ