Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

MANGAL YASAK

MANGAL YASAK
Sosyal Medyada Paylaş

Bursa Valiliği Türkiye genelinde meydana gelen Orman Yangınları nedeniyle geçen hafta aldığı Ormanlara Giriş ve mangal yakma gibi hususlar konusundaki kararını yeniden güncelledi. Buna göre Bursa ve tüm ilçelerinde piknik ve mesire yerleri ile Uludağ Milli Park sınırları içindeki tüm alanlarda 2 Ağustos tarihinden 1 Eylül tarihine kadar mangal, semaver, kamp ateşi ve kontrollü ateş yakmak tamamen yasaklandı.

Bursa Valiliği, konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, 6831 sayılı Orman Kanunu’nun 69. maddesine göre düzenlenen ve Bakanlar Kurulunun 10.09.1976 gün 7/12520 sayılı kararıyla, yürürlüğe giren “Orman Yangınlarının Önlenmesi ve Söndürülmesinde Görevlilerin Görecekleri İşler Hakkında Yönetmeliğin 32. maddesi gereğince, Bursa İli Orman Yangınlarını Önleme Mücadele Komisyonu, Bursa Valisi Yakup CANBOLAT başkanlığında aşağıdaki (7) maddeden müteşekkil tedbirleri, 2021 Yılının 3. Komisyon Kararı olarak kabul etmiştir ifadelerine yer verildi.

1 eylüle kadar mangal, semaver, kamp ateşi yasak

Bursa Valiliği komisyon kararını açıkladığı bildirisinde alınan kararı şu şekilde açıkladı; Bursa İli ve ilçelerindeki bütün piknik ve mesire yerleri ile Uludağ Milli Park sınırları içerisindeki tüm alanlarda 2 Ağustos tarihinden 1 Eylül 2021 tarihine kadar mangal/semaver/kamp ateşi ve kontrollü ateş yakmak yasaklanmıştır.Bu tedbir ve yasaklara uymayanlar hakkında 6831 sayılı Orman Kanunu, 2872 sayılı Çevre Kanunu, 5271 sayılı Türk Ceza Kanunu, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu gereği işlem yapılmasına karar verilmiştir.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ