Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

Mardin’de Nusaybin Meslek Yüksekokulu için protokol imzalandı

Mardin’de Nusaybin Meslek Yüksekokulu için protokol imzalandı
  • Eğitim
  • 26 Şubat 2021
  • 125 KEZ OKUNDU
Sosyal Medyada Paylaş

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Nusaybin ilçesinde yapılacak olan Artuklu Üniversitesi Neriman ve Celal Özel Nusaybin Meslek Yüksekokulu binasının protokolünü imzaladı.

MARDİN (İGFA) – Nusaybin’de Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı (NESO) Ömer Özel tarafından anne ve babası adına yaptırılacak Nusaybin Meslek Yüksekokulu Protokolü imza töreni gerçekleştirildi. Valilik Dara Toplantı Salonu’nda gerçekleşen törene, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Emre Yalçın, Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Hayırsever İşadamı Ömer Özel, İşadamı Özel’in babası Celal Özel, Kayınpederi Ahmet Cengiz ve aile üyeleri katıldı.

İmza töreninde konuşan Vali Mahmut Demirtaş, Mardin’de gerçekleştirilen eğitim yatırımlarına dikkat çekerek, üniversitelerin bir ülkenin değişim ve dönüşümüne ön ayak olduğunu belirtti. Mardin’i farklılaştıracak, gündemini değiştirecek projeler gerçekleştirdiklerini kaydeden Vali Demirtaş, “Bu müjdelerimiz üniversitemiz ve sivil toplum örgütlerimiz ile devam edecek. İnşallah bu üniversitede hayırlı evlatlar, bu ülkeye hizmet edecek kişiler yetiştiririz. Bizim gençlerimize sahip çıkmamız lazım. Gençlere sahip çıkılacak yerde kesinlikle üniversitelerimiz, okullarımız, işyerlerimiz, sanayilerimizdir. İnşallah yakında bir zamanda Nusaybin’de Organize Sanayi Bölgesi kuracağız. Üniversitemizde mezun olan öğrencilerimiz orada üretime, istihdama katkıda bulunacaklar. Hep birlikte bu ülkeyi, bu ili büyüteceğiz, geliştireceğiz. Üniversitenin Nusaybin’imize ve Mardin’imize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Emre Yalçın ise, Nusaybin’e kazandırdıkları Meslek Yüksekokulu için İşadamı Ömer Özel’e teşekkür etti. İşadamı Ömer Özel ise, doğup büyüğü ilçeye vefanın bir nişanesi olacak Neriman ve Celal Özel Nusaybin Meslek Yüksekokulunun hizmet binasının inşa edecek olmanın gururu ve mutluluğunu yaşadığını söyledi. Kendisine ve ailesine bu fırsatı verdikleri için Vali Demirtaş, Kaymakam Yalçın ve Rektör Özcoşar’a teşekkür eden Özel, “Yıllar önce hayalini kurduğumuz bu meslek yüksekokulumuzun binalarının yapılarak bir kampusa kavuşması tüm Nusaybinli hemşerilerim gibi benim de içimde bir uhde olarak kalmıştı. Allah’a hamdolsun bugün burada imzalarını atacağımız protokolle, Nusaybin Meslek Yüksekokulu’nun kampusünün ilk harç ve ilk tuğlasının bizlere nasip olmasının tarifsiz gurur ve mutluluğunu yaşıyorum. 2021-2022 eğitim öğretim sezonuna yetişmesi için hızlı bir şekilde başlayıp, Mardin Artuklu Üniversitemize teslimi teslim edeceğimiz günlere de Allah’ın izniyle hep birlikte şahitlik edeceğiz” dedi.

Neriman ve Celal Özel Nusaybin Meslek Yüksekokulu, 4 bin 150 metrekaresi kapalı olmak üzere yaklaşık 4 bin 400 metrekare alana sahip 9 derslik 270 öğrencinin eğitim öğretim göreceği yüksekokul binasının 2021-2022 eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi hedefleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ