SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Mardinli sanatçı Corona’da çiğ köfteci oldu

Mardinli sanatçı Corona’da çiğ köfteci oldu
Sosyal Medyada Paylaş

Mardinli ses sanatçısı Serdar Örnek, COVID-19 yüzünden sektörün etkilenmesi işletmelerin kapanması nedeniyle “çiğ köfteci oldu.

MARDİN (İGFA) – 12 yıl boyunca düğünlerde şarkı söyleyerek geçimini sağlayan ve Avrupa’da da bir albüm çıkaran Serdar Örnek (38), ikinci albümüne hazırlanırken, Koronavirüs salgınıyla beraber düğünlerin iptaliyle işsiz kaldı.

Evde oturmaktan sıkılan 4 çocuk babası Örnek, çiğ köfte yoğurarak evini geçindirmeye başladı. Müşterilerine bir taraftan 3 dilde Arapça, Kürtçe ve Türkçe şarkı söylüyor, bir taraftan da çiğköfte yoğuruyor. Müşterilerinin isteklerine göre  3 dilde şarkı söyleyen Örnek,iş yerin de de isteyenlerle birlikte halay çekmeyi de ihmal etmiyor.

AVRUPA’DA ALBÜM ÇIKARDI

İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerin yanı sıra Avrupa’da da düğünlerin aranan ismi olan Örnek, bir Almanya’da da albüm de yaptı. İkinci albümü için hazırlık yapan Örnek’in planları, koronavirüs salgınıyla birlikte gerçekleşemedi. Düğünlerin koronavirüs tedbirleriyle iptal edilmesiyle bir anda işsiz kalan Örnek, evde oturmaktan bunalınca çiğ köfteciliğe başladı. Bir iş yeri kiralayan Örnek, burada yaptığı çiğ köfteleri satarak ailesini geçindirmeye başladı. Umudunu aşıya bağlayan Örnek, pandemini biteceği ve mesleğine geri döneceği günleri dört gözle bekliyor.

TEKRAR SAHNEYE ÇIKACAK

Pandemi sonrası ilk işinin ikinci albümünü tamamlamak olacağını belirten Örnek, “Pandemi biter bitmez düğünlerde yine şarkılar söyleyerek, halay çekenleri coşturacağını söyledi. O günleri çok özlediğini söyleyen Örnek,”  Yaklaşık 12 yıldır müzikle uğraşıyorum. Çok şükür albüm çıkarttım. Sanatçı kimliğim var. Yavaş yavaş ismimiz çıkmışken, Avrupa’ya da açılıyorduk. Bu yıl 8- 9 düğünüm vardı. Avrupa’da, albüm çıkarttım. İkinci albüm çalışması derken bu pandemi çıktı. Bir, iki, üç ayda biter zannediyorduk. Birkaç ay oturduk evde. Baktık olacak gibi değil. Çiğ köfte işine girdik. Çok şükür sevenlerimiz, dostlarımız bizi yalnız bırakmadı. Ben de şu şekilde önlüğü bağlıyayım ve işimin başına geçeyim dedim. Pandemi bizi perişan etti. Müzik sektörü, düğünler, yani yaklaşık bir yıldır biz neredeyse müziği unuttuk. Allah’ın izniyle kısa zamanda yeni bir albümle kendimizi dostlarımıza göstereceğiz. Eski günlerimize, düğünlerimize, halaylarımıza, konserlerimize, güzel günlerimize kısa zaman içinde dönmeyi umut ediyoruz” diye konuştu.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ