Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

Mardinli sanayiciler ‘Halk’la buluştu

Mardinli sanayiciler ‘Halk’la buluştu
  • Ekonomi
  • 10 Şubat 2021
  • 39 KEZ OKUNDU

Mardin Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren sanayiciler, Türkiye Halk Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Süleyman Özdil’e sorunlarını anlattı.

MARDİN (İGFA) – Türkiye Halk Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Süleyman Özdil, Mardin’de Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis heyetini ziyaret ederken, sanayicilerin güncel, genel ve bölgesel ekonomik sorunlarını,  kredi destek taleplerini dinledi.

Mardin Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili A. Nasır Duyan, Halk Bankası Yönetim Kurulu Başkanı, Bölge ve İl yöneticilerinin Organize Sanayi Bölgesini ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Recep Süleyman Özdil’in, bölgeye gelerek, sorunları yerinde değerlendirmesinin ve sanayicinin sorunlarının en yetkili kişi tarafından dinlenmesinin son derece önemli olduğunu, problemlerin daha hızlı ve  etkin bir şekilde giderileceğini dile getiren Duyan, aynı şeklide diğer bankaların üst düzey yöneticilerini de Mardin ve Mardin Organize Sanayi Bölgesi’nde görmek istediklerini belirtti.

İhalesi yapılan İndirici Trafo Merkezi için kredi talebinde bulunduklarını kaydeden A.Nasır Duyan, “Halk Bankası’nın OSB’nin alt yapısını desteklemesi gerekiyor. İndirici Trafo Merkezi inşaatında kullanılmak üzere düşük faizli kredi talep ettik. OSB ve sanayicilerimizin kredi talepleri için Halk Bankası Bölge Müdürü ve Şube Müdürlerine kredi limitlerini artırma yetkilerinin verilmesi ve zaman sürelerinin hızlandırılmasını istedik” dedi.

OSB Başkan Vekili Duyan sözlerini şöyle tamamladı: “Bölgemizdeki sanayicilerden talep edilen teminatların expertiz değerlerinin çok düşük gösterilmemesi kredilerin gerçek değeri üzerinden belirlenmesi, her firmanın cirosuna ve ihracat rakamlarına göre limit açılması, ayrıca maddi teminatın yanında kredibilitesi düzgün olan firmalara, firma ortak ve yetkililerinin kefalet imzaları karşılığı limit açılması, firmalara öncelikli olarak kredi limitleri belirlenmesi, teminatlar getirildikçe teminat kadar limitlerden direk kredi kullandırtılması ve kredi geri ödemelerinde yaşanan sıkıntılarda tüm bölgenin ve sanayicilerimizin aynı kefeye konulmaması noktasında Özdil’den destek istedik.” 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ