Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

MOBİL TERCİH TIRI ORHANGAZİ’DE GENÇLERLE BULUŞTU

MOBİL TERCİH TIRI ORHANGAZİ’DE GENÇLERLE BULUŞTU
Sosyal Medyada Paylaş

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, üniversite adaylarının Üniversite tercihlerinde  doğru terci yapmaları konusunda destek amacı ile uzman rehberlerin nezaretinde oluşturduğu Üniversite Tercih Rehberlik Noktaları 17 ilçede olduğu gibi Orhangazi’de de  gençlerden yoğun ilgi gördü

Uzman rehber kadrosuyla  5-18 Ağustos tarihlerindeki tercih maratonu süresince 17 ilçede sabit tercih noktaları kuran Büyükşehir Belediyesi, günübirlik tercih noktaları ve mobil tercih tırlarıyla da gençleri doğru üniversite seçimi yapabilmeleri için yönlendiriyor.  Bu kapsamda Mobil tercih tırı Orhangazi’de Cumhuriyet alanında  YKS sınavına giren öğrencilere rehberlik hizmeti sundu.

Mobil Tercih tırını ziyaret eden Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın  öğrencilere, yapacakları tercihlerin hayatlarındaki önemli kademe taşları olduğunu  söyledi.  Bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi.  Başkan Aydın’a ziyaretinde Başkan yardımcıları İlhan Kılıç ve İbrahim Korkmaz’da eşlik etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve BUSMEK koordinesinde ve Eka Kurs Merkezi işbirliği ile yapılan çalışmada,  uzman eğitmenler adayların tercihlerini en doğru şekilde yapabilmelerine katkı sağlıyor.

Bursa’nın farklı noktalarında 18 Ağustos 2021’e kadar her gün 10.00 ile 18.00 arası, 28 uzman rehberi ile hizmet vermeye devam edecek olan  merkezlerde; gençlere puanları, başarı sıralamaları ve üniversitelerin kontenjanları gibi ölçütlere göre tercihlerini doğru bir şekilde yapabilmeleri için ücretsiz danışmanlık yapılıyor.

Puan ve diğer sayısal sonuçlarla birlikte adayların ilgi alanları, eğitim için başka bir şehirde yaşama istekleri, yetenekli oldukları alanlar, tercih yapacakları şehrin ulaşım imkanları ve daha birçok etken üniversite tercihlerini belirleyen konular arasında yer alıyor. Tercih Danışma ve Rehberlik Merkezleri’ndeki uzman rehberler tarafından bu kriterlere de dikkat çekiliyor. Tercihlerini yapmadan önce seçecekleri üniversitelerin ve bölümlerin kendilerine uygun olması gerektiği yönünde tavsiyelerde bulunuluyor.

Hastalık, engel vs. bir nedenle noktalara gidemeyenlerin ise 0224 342 72 19’u arayarak destek alabilecekleri ifade edildi.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ