SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Muğla Fethiye’de emlak piyasası satış rekoru kırdı

Muğla Fethiye’de emlak piyasası satış rekoru kırdı
Sosyal Medyada Paylaş

Pandemi sürecinde büyük şehirlerden kaçmak isteyenler, başta Fethiye olmak üzere tatil merkezlerini tercih ediyorlar. Özellikle bahçeli ve müstakil evlerin sorulduğunu kaydeden Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Serdar Oğuz, fiyatların bölgelere göre değişiklik gösterdiğini söylerken, kiralarda artış beklemediklerini söyledi.

MUĞLA (İGFA) – Koronavirüs sürecinde Muğla’nın Fethiye ilçesine büyükşehirlerden konut talebi giderek artıyor. Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Serdar Oğuz, ev ve kira fiyatlarında artışlar olduğunu belirterek, fiyatların bölgelere göre değişiklik gösterdiğini dile getirdi. 

Fethiye’de daire fiyatlarının bölgelere göre 500 bin TL ile 1 milyon TL arasında değişkenlik gösterdiğini ifade eden Emlakçılar Derneği Başkanı Serdar Oğuz, müstakil evlerin de fiyatları bulunulan yerlere göre 1 milyon 500 bin TL ile 3 milyon TL arasında değiştiğini, evlerin yeni veya eski oluşunun da metrekarelerde önemli rol oynadığını söyledi. “2020 yılında Fethiye olarak satış rekoru kırdık” diyen Oğuz, talep doğrultusunda Fethiye’deki dairelerin kira fiyatlarının arttığını kaydederek, “Pandemi sürecinde bazı sektör çalışanları, faaliyetlerini evlerinden devam ettirdiler. Böyle olunca bazı ofislerin, maliyeti düşürmek adına kapanması söz konusu oldu. Boş duruma düşen ofisler, kiralık dükkan sayısını arttırmıştır. Kış dönemi sona erip, piyasa normale dönünce yine işyerlerine ihtiyaç olacaktır. Sektör olarak bu kışı en az hasarla atlatmaya çalışacağız. İşyeri kiralarında bir artış olduğunu söyleyemeyiz” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ