Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

MYO’DA OTOMOTİV BÖLÜMÜ YÜZDE 100’Ü GÖRDÜ

MYO’DA OTOMOTİV BÖLÜMÜ YÜZDE 100’Ü GÖRDÜ
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi Asil Çelik MYO’da tercihler Peyzaj bölümü dışında yüzde yüz doldu

Önceki gün açıklanan YKS yerleştirme sonuçlarına göre Orhangazi Asil Çelik Meslek Yüksek Okulu’nda peyzaj bölümü dışındaki tüm bölümlerde yerleştirme oranı yüzde 100 olarak ortaya çıktı. İkinci yerleştirmelerde ise peyzaj bölümünün dolması bekleniyor. Bu yıl ilk kez açılacak olan Otomotiv bölümü de yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Kayıtlar önümüzdeki hafta başlayacak.

Uludağ Üniversitesi Orhangazi Asil Çelik Meslek Yüksek Okulu’nda 5 bölümde yerleştirme sonuçları belli oldu. Önceki gün açıklanan YKS yerleştirme sonuçlarına göre bu yıl ilk kez eğitim hayatına başlayacak olan otomotiv bölümünün 50 kişilik kontenjanı yüzde 100 dolarken, Bilgisayar Programcılığı bölümünde de 60 kontenjanın tamamı doldu. Elektronik Teknolojisi ve Makine bölümlerinin de 60 kişilik kontenjanlarında yerleştirme oranı yüzde 100’e ulaşırken, 45 öğrencilik Peyzaj ve Süs Bitkileri Yerleştiriciliği’nde ise 27 adayın yerleştirmesi yapıldı. Okuldaki peyzaj ve süs bitkileri yetiştiriciliği bölümünün de ek yerleştirmelerde yüzde 100 doluluk oranına ulaşması bekleniyor.

En büyük sorun yurt

YKS yerleştirme sonuçları açıklanırken, Orhangazi’de Yeniköy’de inşa edilen MYO’yu tercih eden öğrencileri bekleyen en büyük sorun ise öğrenci yurdu. Orhangazi’de henüz ilçenin bir yurda kavuşturulamaması Orhnagazi Asil Çelik MYO’yu kazandığı halde okula kayıt yaptırmayan öğrenci sayılarını da artırıyor. Eğitim çevreleri ise Orhangazi’ye bir an önce KYK yurdu yapılması gerektiğini savunuyorlar.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ