Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

NÖBETÇİ ECZANE İSYANI

NÖBETÇİ ECZANE İSYANI
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi’de nöbetçi eczanenin tek olması vatandaşları isyan noktasına getirdi. Her akşam nöbetçi eczane önünde kuyruklar oluştuğunu ifade eden vatandaşlar artık Orhangazi’de 2 nöbetçi eczane uygulamasına mutlaka geçilmesi gerektiğini söylüyorlar.

Orhangazi’de günlük sadece tek bir eczanenin nöbetçi olması vatandaşların tepkisine neden oluyor. Yıllardır Orhangazi’de her nöbetçi eczane önünde gece boyu uzun kuyruklar oluştuğuna dikkat çeken vatandaşlar nöbetçi eczane sayısının günlük 2’ye çıkarılmasını istiyorlar.
Gözler eczacılar odasında
Orhangazi’de halen 15’İn üzerinde eczane faaliyet gösterirken, akşamları ve hafta sonları tek eczane nöbet tutuyor. Özellikle pandemi ve kış dönemlerinde hastanelerdeki vaka sayılarının artmasından dolayı eczanelerde de büyük yoğunluk yaşanıyor. Vatandaşlar şehrin de büyüyüp genişlediğine vurgu yaparak, siteler bölgesinde oturan bir insan akşamları Hürriyet Mahallesindeki bir nöbetçi eczaneye gitmek zorunda kalıyor. Aynı şekilde Hürriyet Mahallesinde oturan bir vatandaş da akşamları siteler bölgesine kadar gitmek zorunda kalıyor. Günlük 2 eczane nöbetçi olursa bu sorun da ortadan kalkmış olur diye görüş belirtiyorlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ