Reklam
Reklam>
Ajans Orhangazi Haber

Normalleşemeyen Ardahan’da özel ekipler devrede!

Normalleşemeyen Ardahan’da özel ekipler devrede!
  • Güncel
  • 03 Mart 2021
  • 79 KEZ OKUNDU

Ardahan’da Koronavirüs hastalığında görülen artış sebebiyle Vali Hüseyin Öner’in talimatıyla kadın ve erkek sivil kıyafetli görevlilerden oluşan bir ekip kurularak denetimlere başlandı.

ARDAHAN (İGFA) – Koronavirüs haritasında ‘yüksek riskli iller’ arasında gösterilen Ardahan’da hastalıkla mücadele noktasında özel ve sivil bir ekip kuruldu.

Kadın ve erkek emniyet ve jandarma personelinden oluşan ekiplerin, kent genelinde kalabalık olan bölgelerde yoğunluğun azaltılması ve tedbirlere uyulmasını sağlamak amacıyla çalışmalar yürüteceği öğrenildi.

Ardahan Valisi Hüseyin Öner’in talimatıyla kurulan ekibin; vatandaşların kentin işlek caddeleri, pazar yeri, umuma açık işletmeler, hayvan pazarı, köy ve ilçeler arası toplu ulaşım araçları, park, bahçe ve sosyal alanlarında kurallara uyup uymadıklarının gizli olarak denetlenmesini sağlayacağı bildirildi. Özel ekip aynı zamanda kurallara uymayan vatandaşları ve işletmeleri fotoğraflayıp tutanak haline getirerek ilgili birimlere bildireceği, bu kişi ve işletmeler hakkında idari ceza işlemleri yapabileceği kaydedildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ