Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

ODA BAŞKANLARI ÇİFTÇİLERİN SORUNLARI İÇİN TOPLANDI

ODA BAŞKANLARI ÇİFTÇİLERİN SORUNLARI İÇİN TOPLANDI
Sosyal Medyada Paylaş

 

Bursa bölgesindeki Ziraat Odası başkanları, tarımda yaşanan sorunlar ve beklentileri iletmek için Ankara’ya çıkarma yaptı.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar ile görüşen oda başkanları, TBMM’de ise Efkan Ala, Hakan Çavuşoğlu ve Bursa Milletvekilleri ile bir araya geldiler, özellikle akaryakıt fiyatlarındaki artışın tarım üretimine verdiği zararları anlattılar.Orhangazi Ziraat Odası Başkanı Hasan Cevizlidere ile birlikte Yenişehir, İnegöl, Gemlik, Osmangazi, Nilüfer, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Karacabey Ziraat Odaları başkanları ile birlikte Ankara ziyareti gerçekleştirdiler.

İlk durak Şemsi Bayraktar

Bursa Ziraat Odası başkanları Ankara’da ilk olarak Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar’ı birlik genel merkezinde ziyaret ettiler. Burada ilçelerde ve ülkemizde yaşanan tarım sorunları ele alındı. Gübre mazot ve ilaçlardaki fiyat artışları tarımsal sulamada ve elektrikteki artan fiyatlar odalarda istihdam edilen tarım danışmanlarının sözleşmeleri tarım bağkur primlerinin yüksek olması Şemsi Bayraktar’a bildirildi. Genel başkan Şemsi Bayraktar tüm bu konuların ilgili bakanlıklarla görüşüldüğü, çözümü için her türlü çabayı göstereceklerini belirtti.

TBMM ziyaret ettiler

Birlik genel merkezinin ardından Oda başkanları TBMM’ye geçerek eski bakanlar Hakan Çavuşoğlu, Efkan Ala Bursa milletvekilleri Zafer Işık, Refik Özen, Mustafa Esgin, Müfit Aydın, Vildan Gürel, Atilla Ödünç ve Ahmet Kılıç ile tarımın içinde bulunduğu durumun çiftçilerin bizlere ilettiği tarımsal sulama elektrik gübre mazot ve diğer girdilerdeki artışları eski bakan ve milletvekillerine ilettiler.

Çözüm üretilmesini istiyoruz

Ziraat Odaları başkanları, tarımda yaşanan sorunların özüm önerilerini TBMM’de paylaştıklarını belirterek, bu sorunların çözülmemesi halinde çiftçinin tarımı terkedebileceğini belirttiler. Sorunların çözülmemesi durumunda bahçelerin bakımının yapılamayacağını ülkemizin ithalata dayalı değil kendi üretimimiz olmasının gerektiğini söyledik görüşlerine yer verdiler.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ