Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI ZİYARET

ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI ZİYARET
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi Koç İlköğretim Okulu 4/A, B ve C sınıfı öğrencilerden oluşan yaklaşık 70 öğrenci 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma gününde, Orhangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Rehabilitasyon merkezini ziyaret etti. Orhangazi Koç İlköğretim Okulu öğrencilerini Rehabilitasyon merkezinde karşılayan Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın burada öğrencilere rehabilitasyon merkezi hakkında bilgiler verdi.

Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından minik öğrencilere rehabilitasyon merkezini gezdirdikten sonra rehabilite edilen ve barınakta kalan hayvanlar ile yakından ilgilendiler. Veteriner İşleri Müdürlüğü personeli eşliğinde özel bölümlerdeki hayvanları görme fırsatı bulan minik öğrenciler özellikle yavru kedi ve köpekler büyük ilgi gördü.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “ Bugün 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma günü olarak, sabahın erken saatlerinde Koç İlköğretim Okulunda 70 öğrencimizi Rehabilitasyon merkezimizde ağırladık. Öğrencilerimize Rehabilitasyon merkezi hakkında bilgiler verirken rehabilite edilen hayvanları da yakından görme fırsatı buldular. Minik öğrencilerimizin hayvan sevgisi ve bu bilincin öğrencilere aşılanması için yapılan bu anlamlı ziyaret gerçekten onlar için çok önemliydi. Öğrencilerimizin daha buraya gelirken ellerinde hazırladıkları pankartlar ve getirdikleri mamalar ile bizlerin gönülleri daha ilk dakika da fethettiler.

Orhangazi Belediyesi olarak bizlerde pandemi süresi içerisinde hafta sonu sokağa çıkma yasağı esnasında hayvanlarımızı aç bırakmamak adına hafta sonları ekiplerimiz gün boyunca sahada sokak hayvanları beslediler. Ayrıca kış aylarında sokak hayvanlarımızın yiyecek bulma da zorlandıkları zaman yine ekiplerimiz her zaman olduğu gibi saha da görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiler. Bu sene içerisinde toplamda 260’ a yakın hayvanımızı tedavisini yaparak, iyileştirdikten sonra doğaya tekrar saldık. 244 hayvanımızı aşılama, 153 Hayvanımızı da kısırlaştırma yaptık. 73 hayvanımızı da büyüterek doğaya salarken 26 adet sokak hayvanımız da sahiplendirdik.

Getirdikleri mamaları ile elleriyle beslediler

Minik yavrularımızın hayvan sevgisi gerçekten görülmeye değer bir güzellikteydi. Sabahın erken saatlerinde Öğrencilerimiz, Öğretmenlerimiz eşliğinde Rehabilitasyon merkezimizde yaptığı bu anlamlı ziyaret sonrası öğrencilerimiz getirdikleri mamalar ile hayvanları kendi elleri ile besleme fırsatı buldular. Öğrencilerimizin bu anlamlı davranışı hayvanlara olan sevgisi gerçekten görülmeye değerdi. Böylesine anlamlı ziyaret gerçekleştiren Koç İlköğretim Okulu 4/A, B ve C sınıf öğretmenleri başta olmak üzere tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ