Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

OKUL BAHÇESİ SORUNUNA ÇÖZÜM

OKUL BAHÇESİ SORUNUNA ÇÖZÜM
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi’de tadilat yapılırken okulun ön kısmında kalan ve yol olarak görülen yaklaşık 400 metrelik bölümün yola kazandırılması ile okul bahçesinin daralmasına neden olmasından dolayı Orhangazi Belediyesi’ne ait okulun yan tarafında bulunan yaklaşık 400 metrekare alan Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilecek. Tahsisi yapılacak bu alan okul bahçesine ilave edilerek bahçe sorunu çözülmüş olacak.

Orhangazi Belediyesi’nin yarın yapılacak olan Kasım Ayı Meclis toplantısında 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi yanında bulunan Orhangazi Belediyesi’ne ait yaklaşık 400 m2 arsanın okul bahçesine dahil edilmek üzere arsanın Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilmesi konusu görüşülüp karara bağlanacak.

Tadilat çalışmasında okul bahçesi küçültülüyordu

Orhangazi’de 2001 yılında faaliyete giren 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’nin yapıldığı dönemde okulun alt kısmında kalan yolun okul bahçe arsasına dahil edilmesi sonrasında burası için yapılan itiraz sonrasında okul bahçesinin daraltılması kararlaştırılmış bu durum velilerin tepkisine neden olmuştu. Okul bahçesinin 400 m2 küçülmesinden sonra devreye giren Orhangazi Belediyesi okulun yanında bulunan yaklaşık 400 m2 arsanın Okul bahçesine dahil edilmesine karar verdi. Konu Kasım ayı meclis toplantısında görüşülüp karara bağlanacak.

Okul bahçesi genişleyecek

Arsanın meclis kararı ile Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilmesinden sonra arsada yapılacak çalışma ile okul bahçesi genişletilmiş olacak.

Mülkiyeti Belediyemize ait olan Arapzade Mah. 344 ada ve 295 Parsel de bulunan taşınmazın 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi bahçesine kazandırmak maksadıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün tahsisMülkiyeti Belediyemize ait olan Arapzade Mah. 344 ada ve 295 Parsel de bulunan taşınmazın 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi bahçesine kazandırmak maksadıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün tahsisi talebi. i talebi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ