Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

OKUL KANTİNLERİNE SIKI DENETİM

OKUL KANTİNLERİNE SIKI DENETİM
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Orhangazi’de bulunan tüm okulların kantinlerini denetledi. Okulların tekrardan açılmasının ardından zabıta ekipleri tüm okul kantinlerindeki ürünlerin son kullanma tarihlerini, İşyeri ruhsatlarının ve gerekli belgelerin incelemesi, hijyen ve dezenfekte gibi bir çok alanda incelemeler yaparak denetledi.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “  Okullarımızın tekrardan eğitime açılmasının ardından Zabıta ekiplerimiz tüm okullarımızın kantinlerini denetlemeye başladı. İnsan sağlığını ilgilendiren konularda bu dönem daha da hassas ve dikkatli olmalıyız. Okullarımızın kantinlerinde insan sağlığını ilgilendiren konularda denetimlerimizi sürdürüyoruz. Hem iş yeri işletme belgelerlerinin kontrollerini hemde öğrencilerimizin kantinlerde sağlıklı bir şekilde alışveriş sağlamaları için denetimlerimiz aralıksız olarak devam ediyor. Özellikle bu pandemi süreci içerisinde kullanılan ürünlerin son kullanma tarihlerinden tutun hijyen konusu en önemli denetimlerimiz arasında yer alıyor.

Önceliğimiz Öğrencilerimiz güven içinde alışveriş yapmasıdır.

Okul Kantinlerimizdeki denetimlerimiz periyodik aralıklarla yapıyoruz. Okullarımızın tekrardan açılmasından sonra bu konuda daha da hassas bir şekilde denetimlerimizi sürdürüyoruz, Denetimlerimiz esnasında tek bir amacımız var, o da öğrencilerimizin kantinlerde güven içerisinde alışverişlerini yapabilmesidir. Özellikle gazlı içecek, Fiyat etiketi, günü geçmiş gıdaların toplanması gibi denetimlerimizi çok titiz bir şekilde tamamlayarak öğrencilerimizin gönül rahatlığı ile alışverişlerini yapmasını sağlıyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini şekillendiren yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum” dedi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ