Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

Orhangazi bir oyun alanı değildir

Orhangazi bir oyun alanı değildir

Ülkü Ocakları Orhangazi Şube Başkanı Olcay Erol, yazılı bir açıklama yaparak Orhangazi genelinde son dönemlerde meydana gelen bazı olaylar ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Dünyanın en kaliteli zeytininin üretildiği, beş bin yıllık kadim geçmişi olan ve de adını Gazi Orhan Beyden alan Orhangazi herkesin huzur ve güven içinde yaşayabileceği, hiçbir ayrıma uğramayacağı Marmara’nın incisi bir kenttir. Öyle de kalmak zorundadır diye açıklamasına başlayan Ülkü Ocakları Başkanı Olcay Erol, sanayiden tarıma, ulaşımdan doğal zenginliklere, dağından ovasına kadar her yönüyle yaşanabilir bir kent olan ilçemizde ülkemizin dört bir yanından gelen vatandaşlarımız hızlıca bu kente uyum sağlamaktadırlar dedi.

DÜĞMEYE Mİ BASILDI

Olcay Erol, öyle ki Kafkaslardan Balkanlara kadar Türk mührünü taşıyan her coğrafyadan gelen yurttaşlarımızla kendine özgü güzellikleri barındıran ilçemizde son dönemlerde düğmeye basılmışçasına huzur ve güvenimizi sarsmak isteyen çevrelerin olduğunu maalesef üzülerek görüyoruz diye devam ettiği açıklamasında, Türk Milletinin bağrında yanan ateşin yansıması olan Ülkü Ocakları dün olduğu gibi bugün de huzur ve güvenin sarsılmasına müsamaha göstermeyecektir. Uyuşturucu ile birlikte gelen bir takım cinayet ve suikastlar da göstermektedir ki ilçemizin güvenliğinin sağlanmasında sivil toplum kuruluşlarına da en az kamu kuruluşları kadar iş düşmektedir. Kanunlara uymak kaydıyla her bir vatandaşımız uyuşturucu başta olmak üzere her türlü mafya, terör, rant ve de kirli ilişkilere dur demek zorundadır diye konuştu.

ÜLKÜ OCAKLARI ÜZERİNE DÜŞENİ YAPACAKTIR

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Orhangazi Temsilciliği olarak ben ve ülküdaşlarım bu zamana kadar gelişmeleri ve de resmi kurum temsilcilerin aldığı önlemleri takip ettik diye devam eden Olcay Erol, görüyorum ki artık gözlemlemekten de öte bizatihi sayhaya inmemiz gerekmektedir. İlköğretim çağına kadar düşmüş olan uyuşturucu kullanım yaşı toplumun her bir ferdini ayağa kaldırması gerekmektedir. İlçe Emniyet ve Jandarma yetkililerinin yapmış olduğu operasyonların neticeye varması için başta İlçe Milli Eğitim yetkilileri ve de sivil toplum kurumları da gerekli hassasiyeti göstermelidirler. İlçe Basınının uyuşturucuya karşı duyarlılığı her türlü takdirin üzerindedir. Ülkücü gençlik için birincil vazife nerede olursa olsun uyuşturucu satış ve kullanımına göz açtırmamaktır. Bizler de kamuoyuna ilan ediyoruz ki ilçe halkımız müsterih olsun, bu ilçenin kimsenin oyun alanı olmasına müsaade etmeyeceğiz. Gözümüz her türlü hukuksuzluk ve de ahlaksızlığın üzerinde olacaktır. Orhangazi artık uyuşturucu, cinayet, rant ve pavyonlarla anılan bir ilçe olmaktan çıkacaktır. Söz veriyoruz ki Ülkü Ocaklarına gönül veren her bir ülküdaşımızla yedi gün yirmi dört saat görevimizin başında olacağız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ