Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

ORHANGAZİ-İZNİK DUBLE YOLU İÇİN ÇED TOPLANTISI YAPILIYOR

ORHANGAZİ-İZNİK DUBLE YOLU İÇİN ÇED TOPLANTISI YAPILIYOR
Sosyal Medyada Paylaş

Uzun yıllardır bölgenin merakla beklediği Orhangazi-İznik arası Devlet Yolu Projesi için ÇED toplantısı tarihi belli oldu. Geçen yıl Eylül ayında Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü Etüt ve Proje Danışmanlık Hizmet Alımı İşi ihalesi yapılan Orhangazi-İznik Devlet Yolu Projesi için 19 Ekim 2021 tarihinde Boyalıca’da ÇED bilgilendirme toplantısı yapılacağı duyuruldu.

Yıllar önce planlaması yapılan Adapazarı, Mekece ve İznik arasındaki Devlet Yolu Projesinin İznik ile Orhangazi arasında kalan bölümü için çalışmalar başlıyor.

Geçen yıl Etüt ve Proje Danışmanlık ihalesi yapılmıştı

Uzun yıllardır bölge halkının beklediği Orhnagazi-İznik arasındaki Ölünmüş Devlet Yolu projesi ile ilgili olarak geçen yılın eylül ayında Etüt ve Proje Danışmanlık İşi için hizmet alım ihalesi yapılmıştı. Yapılan çalışmalar sonrasında ise ÇED aşamasına gelindi.

ÇED toplantısı yapılacak

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, önceki gün Orhangazi-İznik-Mekece Devlet Yolu Projesi ile ilgili ÇED toplantısı yapılacağını duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından, Bursa İli, Orhangazi ve İznik İlçesinden geçen bir güzergâh üzerinde “Orhangazi-İznik-Mekece Devlet Yolu Projesi” nin yapılması planlanmaktadır. Söz konusu proje için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliğinin 9. Maddesi gereğince aşağıda belirtilen tarih ve saatte faaliyetle ilgili halkı bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak için “Halkın Katılımı Toplantısı” yapılacaktır denildi.

ÇED toplantısı 19 Ekimde

Ulaştırma ve Altayapı Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda Orhangazi-İznik Devlet yolu için yapılacak olan ÇED toplantısının 19 Ekim 2021 tarihinde Boyalıca Mahallesi’ndeki Bulut Aile Çay Bahçesinde yapılacağı da belirtildi.

ÇED sonrası projelendirme başlayacak

Öte yandan Orhangazi ile İznik arasında Mekece’den Adapazarı’na kadar uzanacak olan bölümde planlanan bölünmüş devlet yolu projesi için ÇED toplantısı sonrasında çalışmaların başlaması bekleniyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ