Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

ORHANGAZİLİ SERVİSÇİLERE İYİ HABER

ORHANGAZİLİ SERVİSÇİLERE İYİ HABER
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazili servisçilere sevindirici haber geldi. Önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile yayınlanan karar ile kamu ihale kanununa göre ihale edilen mal alımlarında fiyat farkına ilişkin esaslarda değişlik yapılmasın dair karar sonrasında servisçilerin beklediği iyileştirmeler de önümüzdeki hafta düzenlenecek.
Orhangazi’de servis minibüsçülerinin şubat ayı sonuna kadar bekleme kararı verdiği iş bırakma yelemi ortadan kalkıyor. Orhangazi’de Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Eylül 2021’de ihalesi yapılan Taşımalı Sistem eğitim yolcu taşıma işi, eylül ayından bugüne kadar kurda yaşanan artış nedeniyle büyük bir maddi kayba uğramıştı. Servisçiler ihaleyi aldıkları tarihte hem dolar kuru hem de akaryakıt fiyatları ile diğer giderlerin bu süre zarfında iki kattan fazla arttığına işaret ederek, ihalede iyileştirme yapılmaması halinde iş bırakacaklarını açıklamışlardı.
Kararname yayınladı
Servisçilerin yanı sıra Türkiye’de yapılan tüm hizmet alımları ve yapım işlemleri ile ilgili olarak fark ödenmesi konusunda Cumhurbaşkanlığı 5202 sayılı bir kararname yayınladı. Buna göre “4734 Sayılı Kamu İhale Kanununa Göre İhale Edilen Mal Alımlarında Uygulanacak Fiyat Farkına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar” ve “4734 Sayılı Kamu İhale Kanununa Göre İhale Edilen Hizmet Alımlarında Uygulanacak Fiyat Farkına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar” ile “4734 Sayılı Kamu İhale Kanununa Göre İhale Edilen Yapım İşlerinde Uygulanacak Fiyat Farkına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar” kararnamesine göre tüm iş ve işlemlerde iyileştirme yapılacak. İyileştirme oranları ve düzenlemelerinin ise önümüzdeki hafta yapılması bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ