Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

ORHANGAZİLİ ÜRETEN KADINLAR FUARDAYDI

ORHANGAZİLİ ÜRETEN KADINLAR FUARDAYDI
Sosyal Medyada Paylaş

Milli mücadelede gerek cephede gerekse cephe gerisinde özveriyle mücadele eden üretken Türk kadını, Cumhuriyet’in ilanının 98’inci yılında Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Bursa’nın 17 ilçesinde üretim yaparak hem aile hem ülke ekonomisine katkı sağlayan 32 kadın kooperatifi Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlendiği ‘Bursa Üreten Kadınlar Buluşması’nda el emeklerini sergileme fırsatı buldu.Bursa Büyükşehir belediyesi tarafından’’ Üretici kadınları buluşturuyoruz’’ sloganı ile Bursa Merinos’ta bir araya gelen Bursa’nın üreten kadınları buluşmasına Orhangazi’den Paşapınar, Çakırlı ve Örnekköy üretici kadınlar derneği katılarak burada sergi açtılar.

Bursa’nın üreten kadınlarını Merinos’ta buluşturuyoruz sloganı ile Bursa’daki kadın dernekleri biraraya getiren ve Bursa’nın 17 ilçesinden kadın derneklerinin yer aldığı  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Üreten Kadınlar Buluşmasına Orhangazi ‘den Paşapınar, Örnekköy ve Çakırlı üretici kadınlar derneği de katıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Cumhuriyet’in 98’inci yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Halide Onbaşı, Şerife Bacı, Halime Çavuş, Nezahat Onbaşı ve Kara Fatma gibi milli mücadelenin tüm kadın kahramanlarını da rahmet ve minnetle anarak konuşmasına başladı.

Türk kadınlarının, dünyanın en cefakâr, en fedakâr kadınları olduğunu vurgulayan Başkan Aktaş, “Kadınlarımız, dün savaşta cephede, eğitim seferberliğinde, nasıl çetin bir mücadele verdilerse, bugün de ekonomiden siyasete her alanda önemli örneklikler sergilemektedir. Dün olduğu gibi bugün de kadınlarımızın sorunlarının çözümü noktasında önemli çalışmalar yapılıyor. Bu önemli bir konu çünkü Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettikleri gibi, “kadınların sorunlarını çözmeden dünyaya ve insanlığa dair hiçbir hedefe ulaşmak mümkün değildir.” Başka bir açıdan bakarsak; kadınlarımızın ülkemizin kalkınmasının bir parçası olduklarını aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor. Bugün ülkemizde birçok kadın girişimci, tek başına ailenin ekonomik sorumluluğunu üstlenirken, bazı kadınlarımız da bir araya gelerek, fikirlerini, gayretlerini ortaya koyarak, hem kendi ailelerine ekonomik katkı sağlıyorlar hem de ülkenin kalkınmasına katkı veriyorlar. Her halükarda kadınlarımızın gerek evine ek gelir sağlamak gerekse de ücretli işlerde çalışma çabalarının artması, onların ekonomik faaliyetlere girişini hızlandırmaktadır” dedi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ