Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

ORHANGAZİ’NİN CİDDİ BİR MUHALEFET SORUNU VAR

ORHANGAZİ’NİN CİDDİ BİR MUHALEFET SORUNU VAR
Sosyal Medyada Paylaş

Belediye Başkanı Bekir Aydın’dan CHP’nin açıklamalarına cevap

CHP ilçe başkanı Ender Teke’nin Açıkhava Tiyatrosu bölgesini de kapsayan toplam 90 bin m2’lik alanın Büyükşehir Belediyesi’ne işletme devri konusunda yaptığı açıklamaya yanıt belediye başkanı Bekir Aydın’dan geldi. Belirtilen alanların mülkiyet hakkının devrinin söz konusu olmadığını belirten Bekir Aydın, Ender Teke’nin de halkın oyları ile seçilmiş bir belediye başkanına da o makama da saygısı olmadığını ifade etti.

Belediye Başkanı Bekir Aydın, gecemizi gündüzümüze katarak hemşehrilerimize hizmet gayreti içerisindeyken, güya muhalefet yapma adına hakkımızda yapılan haksız, hadsiz hatta mesnetsiz iddialar daha da önemlisi tehlikeli davetler bizleri üzmekten çok acıma duygusuna itiyor ifadelerine yer verdiği açıklamasında, o kadar ki kendimizi, hadi sen bilmiyorsun bilen birisini de mi bilmiyorsun, şeklinde düşünmekten geri alamıyoruz dedi. Bekir Aydın, geçtiğimiz günlerde Orhangazi’yi germeme adına dikkate almadığımız açıklamalar yapan CHP Orhangazi ilçe başkanı Sayın Teke sağduyumuzu yanlış anlamış olacak ki bugünkü açıklamalarıyla hem saygısızlıklarına, hem haksızlıklarına hem de cahilliklerine tüy diktiler diye sürdürdüğü açıklamasında şu ifadelere yer verdi; O kadar ki kifayetsizliklerinden kaynaklanan asılsız iddialar öylesine yanlış ki, devenin boynu misali neresini doğrultacağımızı bilemedik.

Öncelikle darbeci zihniyetinizle beslenen, uzaktan kumandalı gezi olaylarıyla filizlenen, tam da CHP ye yakışan, girdiğiniz bütün seçimleri kaybetmenin oluşturduğu   eziklikle yaptığınız sokağa davet çağrınızı tehlikeli bulduğumu söylemek isterim.

Sizin sokağa, Belediyenin önüne davet ettiğiniz değerli hemşerilerimizi ben belediye binasının içerisine makamıma davet ediyorum.

Gelsinler ki onlara vereceğimiz doğru bilgilerle sizin aslı astarı olmayan, değil CHP’nin en küçük bir partinin dahi ilçe başkanlığı koltuğunda oturan bir kişiye yakışmayan cahilce açıklamaların aslını öğrensinler.

Bunların işi gücü hakaret ve saygısızlık.. Sayın Teke, Orhangazi Belediye Başkanlığı makamı halkın oyuyla seçilenlerin oturduğu bir makamdır. Bize daire müdürü diyerek yapmaya çalıştığınız hakaret aslında Orhangazililere hakarettir.

Kaldı ki yalnızca belediyelerde değil herhangi bir kurumda daire müdürlüğü yapan dostlarımız da çok değerli insanlardır.

Bir makamı daire müdürü diyerek küçümsemeye çalışmanız değerli daire müdürlerine saygısızlıktır. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş’ın İlçe belediyelerinin daha rahat çalışması için bizlerin de oralardan yapacağımız tasarruflarla hemşerilerimize daha iyi hizmet etmeyi hedefleyen işbirliğimizi görev devri olarak tanımlamak anlama kıtlığının vücut bulmuş halidir.

Kaldı ki, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş yalnızca Ak Partili ilçe belediyeleri ile değil sizin partiniz olan CHP’li belediyelerle de projeler yürütmektedir.

Madem bilmiyorsunuz sizin de anlayabileceğiniz bir şekilde tane tane anlatayım.

Bursamız’ın CHP’li belediyelerinde örneğin Nilüfer’de ve Gemlik’te mezarlık Hizmetleri Büyükşehirdedir. Mudanya’da sözleşmeler yapıldı aynı şekilde Büyükşehir Belediyesine geçiyor.

Ayrıca Bursa Büyükşehir Belediyemiz ve Sayın Başkanları Alinur Aktaş size onlarca gömlek büyük gelir. Yani buradan size reklam çıkmaz.

90.000 m² araziyi mülkiyeti ile devretmek istiyormuşuz. Yine bunu da tane tane anlatayım. Piknik eğlence ve rekreasyon alanı, yeşil alan, ağaçlandırılacak alan, bölge parkı, Park alanı, çocuk bahçesi vb alanların 10.000 metrekare ve üzerinde olanlarının kamulaştırma, düzenleme ve tasarruflarının Bursa büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmasına Bursa Büyükşehir Belediye Meclisinin 16.10.2014 tarih ve 1053 nolu kararında oy birliği ile karar verilmiştir. Birincisi, hem çamlık, hem göl piknik alanı hem de Mehmet Turgut Ünlü Parkı civarı bizim tasarrufumuzda değil CHP’li belediyelerin de tabi olduğu Büyükşehir Meclis kararı sonucudur. Bilmiyorsanız belli ki bilmiyorsunuz, CHP’li Belediye Başkanı dostlarınıza sorduğunuzda sizi doğrulayacaktır. İkincisi, asla mülkiyet devri söz konusu değil işletmesinin devredilmesidir. Devredilen, yenileme, bakım gibi tasarruf hakkıdır.

Yani sözü geçen bütün yerlerin mülkiyeti eskiden olduğu gibi yine Orhangazilere aittir. Babanızın çiftliği demişken, halka hizmeti hakka hizmet olarak benimseyen birisi olarak İznik gölü kıyısındaki sazlıkların da kimsenin babasının çiftliği olmadığını hatırlatmak isterim.

Yine yanlış bilgi: Saklıbahçe ve Turkuaz Çay bahçelerinin kiralama ihalesi için ihale günü belirlenmesi ile ilgili encümen kararı 29/09/2021 tarihli, Bursa Büyükşehir Belediyesi Emlak Yönetim Şube Müdürlüğünün “Park Alanının Devri” konulu yazısı 22/10/2021 tarihlidir. Yani kiralama ile ilgili encümen kararı yazıdan 1 ay önce alınmıştır özetlersem sizin iddianızda olduğu gibi bir gün arayla yapılmamıştır.

Yine burada da amaç Bursa Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği sonucu Orhangazimize daha iyi imkanlar sunmaktır.

Sayın Teke, iddialarınızın tutarsızlığı göz önüne alındığında konuyla ilgili heyecanınızın bir aile yakınınızın işgaliye ödeyerek kiracı olduğu dükkanın akibeti ile ilgili olabilir mi diye düşünmüyor değiliz.

Sonuçta sayın Teke’ye söylemek isterim ki, bizler görevimizi hakkın izniyle halktan aldık.

Yine zamanı geldiğinde hesabımızı hakka ve halka veririz.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ