SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Orhangazi’nin kitabı yazılacak

Orhangazi’nin kitabı yazılacak
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi’nin kitabı yazılacak Dünya Gazetesi Ekonomi yazarı ve ülkenin tanınmış ekonomistlerinden olan Rüştü Bozkurt’un Orhangazi ile ilgili yapacağı araştırma ve sonrasında yazacağı kitap ile ilgili çalışmalarına start veriyor. Rüştü Bozkurt, proje paydaşı Orhangazi TSO yönetim Kurulu başkanı Erol Hatırlı ve kitabın sponsorluğunu da yapacak olan Ergün Efendioğlu ile birlikte Orhangazi’deki siyasi partilerin ilçe başkanlarını ziyaret etti.

Ekonomist Rüştü Bozkurt, Orhangazi’nin yol haritasını ortaya koyacak, geleceğini planlayacak olan kitap projesi ile ilgili çalışmalarına başlıyor. Orhangazi’de ekonomiden tarıma, turizmden imar konularına, sağlık turizminden İznik Gölü’nün geleceğini ele alacak olan ve 1 ile 1,5 yıl sürmesi beklenen çalışması öncesinde ilçedeki siyasi partilere bir ziyaret gerçekleştirdi.

KİTAP HAKKINDA BİLGİ AKTARDI

Rüştü Bozkurt, beraberinde proje ortaklarından Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Erol Hatırlı, projenin ana sponsorluğunu yapacak olan Ergün Efendioğlu ile birlikte AK Parti ilçe başkanı Gökhan Ulusu, MHP İlçe başkanı Çetin İnci, Saadet Partisi ilçe başkanı Yakup Yıldırım, İyi Parti ilçe başkanı İsmail Kaya, CHP ilçe başkanı Ender Teke ve DP ilçe başkanı Baki Bekar’ı ziyaret ederek proje ilgili detaylı bilgi aktardı.

HER KURUMDAN KATKI BEKLİYORUZ

Siyasi Parti ilçe başkanlarına proje hakkında bilgi veren Rüştü Bozkurt, Orhangazi’nin her alanda geleceğini ortaya koyacağını umdukları bu çalışma ile ilgili her kesimin de katkısını beklediklerini belirterek, özellikle ilçenin STK ve siyasi partilerinden bu süreç içinde mutlaka katkı bekliyoruz. Yapacağımız bu çalışma herkesin katkı koyacağı bir çalışma olsun istiyoruz. Böylece ortaya çıkacak olan kitabımız bu ilçenin geleceğini şekillendirmesi için de önemli bir kaynak olacağını umuyorum dedi.

KİTAP GEÇMİŞİMİZ UTANÇ VERİCİ

Orhangazi adına yazılı kaynaklar üretilmesi konusunda özellikle son yıllarda ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Çalıntı bilgilerle oluşturulan baskılara kendi imzasını koyarak kitap diye sunanlar, birçok kez yanlış bilgileri öne çıkarttı. Zaman zaman kamu kurumlarının da sponsor olduğu baskılarda eski Orhangazi diye başka şehirlerin fotoğrafları bile basıldı. Bazı kitapların ise içeriklerinin büyük oranda çalıntı olduğu ortaya çıktı. Orhangazi için önemli kaynaklar hazırlamış olan araştırmacı yazar Raif Kaplanoğlu’nun  kitabını kendisi yazmış gibi çıkartanlar bile oldu.

Orhangazi için profesyonel ve gerçekten de yazar olan kişilerin, ciddi araştırmalar yapması, edindiği bilgileri doğruca aktarması ilçe için en önemli basılı eserlerden birisi olacak.

NEDEN EFENDİOĞLU?

Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığı yaptığı döneminde Orhangazi’ye yeni ufuklar açan çalışmalara imza atan Ergün Efendioğlu, görevini bırakmış olsa da ilçeye katkısını sürdürüyor. Efendioğlu, Bozkurt’un hazırlayacağı kitaba sponsor olarak da gösterdi ki samimiyetle ve gerçek anlamda Orhangazi’nin kalkınması için elini taşın altına koymaya devam ediyor.

Peki ama bu kitabın ana sponsoru neden Ergün Efendioğlu?

Bugüne kadar edindiğimiz tecrübeye göre Efendioğlu olmasa böyle bir eser de olmayacak.

Yine de sormak lazım!

Ekonomiden tarıma, turizmden imar konularına, sağlık turizminden İznik Gölü’nün geleceğini ele alarak ilçenin geleceğine ışık tutacak bir eserin hazırlanmasında öncelikle sorumluluk alması gerek kurumlar yok mu?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ