Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

ORHANGAZİ’YE EĞİTİM MÜJDESİ

ORHANGAZİ’YE EĞİTİM MÜJDESİ
  • Eğitim
  • 17 Ekim 2020
  • 938 KEZ OKUNDU
Sosyal Medyada Paylaş

Milli Eğitim bakanlığının hayat geçirdiği yeni bir proje olan 1000 mesleki ve teknik Anadolu Lisesi için bakanlıktan Orhangazi’ye de müjde geldi. Bakanlığın belirlediği ve Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarında temel b ecerilerden, okulların bakım onarımına, kütüphane, atölye ve spora kadar bir çok alanda destek alacak olan 1000 Meslek Lisesi içinde Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de yer aldı.
Millî Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen yeni proje ile 1000 mesleki ve teknik Anadolu lisesine, Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarında temel becerilerden okulların bakım onarımına, kütüphane, atölye ve spora kadar çok sayıda alanda destek sağlanacak. Milli Eğitim Bakanlığı, mesleki eğitimde yaptığı projelere bir yenisini ekledi. Mesleki ve teknik Anadolu liselerinden belirli kriterlere göre seçilen 1000 okula kapsamlı destek paketi hazırlandı. 81 ilde belirlenen 1000 okulda 618 bin öğrenci eğitim alıyor. Proje kapsamındaki okulların tamamına kütüphane kurulacak ve spor alanları oluşturulacak. Bu okullarda okuyan öğrencilere, Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarında temel becerilerde destek eğitim hizmeti sunulacak. Bu kapsamda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmet Genel Müdürlüğü bu okullara destek paketleri hazırlayacak.

ORHANGAZİ MTAL DE LİSTEDE
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan proje kapsamında Türkiye genelinde 1000 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi belirlendi. Bakanlığın Bursa bölgesinde belirlediği Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri arasında Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de yer aldı.

DUYURU PAZARTESİ 
Bakanlığın belirlediği ve Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarında temel b ecerilerden, okulların bakım onarımına, kütüphane, atölye ve spora kadar bir çok alanda destek alacak olan 1000 Meslek Lisesi içinde Bursa’da yer alan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin duyurusu pazartesi günü Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenecek programda duyurulacak.

MTAL AYAĞA KALKACAK
Bakanlığın projesi kapsamında belirlenen 1000 meslek lisesinin nitelikleri geliştirilecek. Okulun fiziki yapısından, teknik alt yapısına, atölye çalışmalarından diğer tüm ihtiyaçlarına kadar hazırlanacak proje kapsamında giderilecek. Projede hedef ise Mesleki eğitimi geliştirmek olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ