Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

ORMO ÇEVREYE HER ZAMAN DUYARLI BİR KURULUŞTUR

ORMO ÇEVREYE HER ZAMAN DUYARLI BİR KURULUŞTUR
Sosyal Medyada Paylaş

ORMO, sosyal medyadaki görüntüler üzerine açıklama yaptı

Fabrikalar bölgesinde bulunan ORMO fabrikasına ait olduğu ileri sürülen bir alanda ortaya çıkan toz görüntülerinin sosyal medyada ve basında yer almasından sonra açıklama yapan ORMO İcra Kurulu, yaşanan görüntünün toz tutma filtresinin rutin temizliği esnasında yanlışlıkla oluşan bir görüntü olduğunu ifade etti.

Orhangazi’de fabrikalar bölgesinde bulunan bir bölgede oluşan toz görüntülerinin sosyal medyada gündem olması ve sonrasında basında da yer almasından sonra toz görüntülerinin neden olduğu ileri sürülen ORMO Yün İplik Fabrikasından bir açıklama geldi.

Toz tutma filtresinin temizliği esnasında sehven yaşandı

Konu ile ilgili ORMO İcra Kurulu yazılı bir açıklama yaptı. ORMO’dan yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi; Son günlerde sosyal medyada Ormo’nun çevreyi kirlettiğine dair yayınlanan görüntüler gerçeği yansıtmamaktadır. Bahse konu olan bu görüntüler, kazanın devrede olmayıp, bakım yapıldığı sırada ve baca hattı üzerinde temizlik yapılırken, biriken tozların istemsiz olarak dökülmesi sırasında anlık olarak oluşan görüntülerdir. Buhar santralimizin toz tutma filtre sistemi periyodik olarak kontrol edilmekte ve sürekli olarak aktif tutulmakta olup, Çevre Bakanlığı’nın uygunluğu kapsamında çalıştırılmaktadır.

ORMO, kurulduğu günden beri çevreye duyarlı, ağaç ve yeşilin en çok bulunduğu bir fabrika olarak üretimini gerçekleştirmektedir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ