Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

Osman Boybeyi: “Memur-Sen’i bırak, Kamu-Sen’a bak”

Osman Boybeyi: “Memur-Sen’i bırak, Kamu-Sen’a bak”
  • Ekonomi
  • 28 Ocak 2021
  • 130 KEZ OKUNDU
Sosyal Medyada Paylaş

Memur-Sen’in memurların hakkını koruyamadığını belirten Kamu-Sen Kilis İl Başkanı Osman Boybeyi, herkesi kendi sendika çatısı altında buluşmaya davet etti

KİLİS (İGFA) – Türkiye Kamu-Sen Kilis İl Başkanı Osman Boybeyi, TÜİK verilerine göre 2020 enflasyonunun yüzde 14,60 olarak açıklanmasıyla memurlar için 2021 yılı ocak maaş zammının enflasyon farkıyla birlikte yüzde 7,36 olarak arttığını açıkladı.

Düşük zam miktarının geçim zorluğu çeken tüm memurları zor durumda bıraktığını hatırlatan Boybeyi, “Birçok ürünün geçen yıla göre en az yarı yarıya zamlanması, fakat memurun düşük miktarda maaş zammı alması,memur maaşlarının enflasyon karşısında eridiğini göstermektedir” dedi.

Memur maaşlarının düşük zam almasında TÜİK’in enflasyonu düşük çıkarmasının yanı sıra yetkili sendika Memur Sen’in, memurun haklarını yeteri kadar savunmaması olduğunu öne süren Kamu-Sen Kilis İl Başkanı Osman Boybeyi, “Memur Sen, hükümet karşısında süt dökmüş kedi gibidir. Her şartta hükümete biat eden, memurun haklarını savunmak yerine hükümetin temsilcisi gibi davranan bu sendika yüzünden ülkemizde memurların durumu her geçen gün kötüye gitmektedir. Memur Sen bazıları için ‘’Memnun Şen’’ sendikasına dönüşmüştür. Memurlar, milli ve yerli duruşuyla haklarını adam gibi savunan tek ehil sendika Türkiye Kamu Sen çatısı altında birleşmelidir” diye konuştu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ