Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

OTSO’DA BİR HİZMET DAHA

OTSO’DA BİR HİZMET DAHA
Sosyal Medyada Paylaş

Sigorta acentelerinin uygunluk belgesi ve levha işlemleri Orhangazi TSO’da yapılacak. Sigorta acenteleri artık hizmet almak için Bursa’ya gitmek zorunda kalmayacak. 

5684 Sayılı Sigortacılık Kanunu 14 Haziran 2007 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kanun gereği sigorta acentelerinin belirlenen usul ve esaslar açısından şartlara uygun olmaları ve levhaya kayıt yaptırmaları zorunlu kılındı.

Bu kapsamda bu güne kadar işlemleri için Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na gitmek zorunda kalan sigorta acentesi üyelerimiz, bundan sonra işlemlerini Orhangazi TSO da gerçekleştirebilecekler.

HATIRLI; ‘HAYIRLI OLSUN’

Orhangazi TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erol Hatırlı; sigortacılık alanında faaliyet gösteren üyelerin yapacakları işlemleri, yeni Sigorta Acenteleri Yönetmeliği’nin hükümlerine uygun olacak şekilde gerçekleştirmeleri gerektiğini belirterek, ‘Söz konusu kanun ve yönetmelik çerçevesinde, sigorta acentelerine uygunluk belgesi verme yetkisi TOBB ile Odalara devredilmiştir. Odamız ile TOBB arasında yapılan protokol ile ilçemizde faaliyet gösteren sigorta acentelerinin uygunluk belgesi alma ve levhaya kayıt başvuruları Odamız tarafından da kabul edilecektir. Artık Sigortacılık işini yapan üyelerimizin işlemleri için Bursa’ya gitmesine gerek kalmamıştır. Üyelerimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum’ dedi.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ