SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Pamukkale’de bayat ekmekler çöp olmuyor

Pamukkale’de bayat ekmekler çöp olmuyor
Sosyal Medyada Paylaş

Denizli Pamukkale Belediyesi, bayat ekmek kutuları ile tonlarca ekmeği çöpe atılmaktan kurtarıyor. 750 noktada bulunan kutulardan toplanan ekmekler hayvanların beslenmesinde kullanılıyor.

DENİZLİ (İGFA) – Pamukkale Belediyesi, ilçede bayat ekmeklerin çöpe atılmasını engellemek amacıyla 750 noktaya bayat ekmek toplama kutusu koydu. Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri düzenli olarak bu kutularda biriken bayat ekmekleri topluyor. Bu sayede yılda tonlarca ekmek çöpe atılmaktan kurtulurken, toplanan ekmekler sokak hayvanları ile Kocaçukur’daki kaz ve ördeklerin beslenmesinde kullanılıyor. Toplanan bayat ekmeklerin bir bölümü ise Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde olan Sokak Havanları Barınağı’na teslim ediliyor.

“EKMEKLER ÇÖP OLMUYOR”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, bir günde yaklaşık 6 milyon ekmeğin, yılda ise 2,1 milyar adet ekmeğin çöpe gittiğine dikkat çekerek, israfın yüksek boyutlarda olduğunu  vurguladı.  İlçede farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan çalışmalarda ekmeklerin çöpe gitmesini önlediklerini kaydeden Başkan Örki, “Bu kutularda toplanan bayat ekmekleri, sokak hayvanları ile Pamukkale’mizin güzelliğine güzellik katan Kocaçukur’da bulunan kaz ve ördeklerin beslenmesinde kullanıyoruz. Kalan miktarı da Büyükşehir Belediyemizin himayesinde olan Sokak Havanları Barınağımıza teslim ediyoruz. Hedefimiz israfı azaltarak emeğimizin boşa gitmesini engellemek” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ