SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Rektör Prof. Dr. Nihat Şındak : “Siirt Üniversitesi daha saygın olacak”

Rektör Prof. Dr. Nihat Şındak : “Siirt Üniversitesi daha saygın olacak”
Sosyal Medyada Paylaş

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, üniversitenin ilerleyen dönemdeki hedef ve projelerini basın mensuplarıyla paylaştı.

SİİRT (İGFA) – Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, ildeki yerel ve yaygın basın mensuplarıyla düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Kezer Yerleşkesi Konuk Evi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Şındak, 2020’de yapılan ve 2021’de yapılması planlanan çalışmalara değindi.

Siirt Üniversitesi’nin altyapısına yönelik çalışmalarından bahseden Nihat Şındık, “Yıl içinde kampüsteki yol sorunu, seyir terası bisiklet ve yürüyüş yolları ve diğer sosyal alanların tamamlanmasıyla üniversite hem öğrencilerimizin hem akademik ve idari personelin istifade etmesini sağlayacağız. Ülkemizin hatta dünyanın her tarafından öğrencilerin gelip Siirt Üniversitesi’nde okuyabilmesini sağlamak için hem sosyal aktiviteleri artırmayı hem de rahat ulaşım imkanı sağlayarak albenisini artırmayı amaçlıyoruz. Üniversitenin asıl misyonu olan eğitim ve öğretim iyileştirilmesi ve uluslararasılaşmada sağladığımız başarıyı kaybetmek istemiyoruz” açıklamasında bulundu.

TARIMDA İLERLEYECEĞİZ

Tarım ve hayvancılıkta elde edilen projeleri artırarak çiftçi ve hayvancılıkla uğraşan üreticilerle buluşturacaklarını söyleyen Prof. Dr. Şandık, “Tarım ve hayvancılıkta belli bir kademeyi gelişimi sağlamayı heyecanla bekliyoruz. Bu anlamda 2020 yılında 3 milyon liralık ihtisaslaşma bütçesi vardı, bu bütçeden olabildiğince bölgesel kalkınmaya katkı sunacak projeler oluşturuldu. İstisaslaşmada tarımda Ziraat Fakültesi, hayvancılıkta Veteriner Fakültesi’nin kendini geliştirme fırsatı çıktıysa, her bir fakültemiz de en az bir alanda gelişim alanı bulsun istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ