Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

REMZİ BAYRAM YENİDEN BAŞKAN

REMZİ BAYRAM YENİDEN BAŞKAN
Sosyal Medyada Paylaş

Dün yapılan S.S. 189 Sayılı Orhangazi Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Olağan Genel Kurulu’nda Remzi Bayram ve Nidai Uzun’un başkanlık için yarıştığı seçimde ipi göğüsleyen taraf mevcut başkan Remzi Bayram oldu. Kooperatif ortaklarının yoğun katılım sağladığı genel kurulda 567 ortak oy kullanırken, Remzi Bayram 510 oy, Nidai Uzun 22 oy aldı. 35 oyun geçersiz sayıldığı seçimde Orhangazi Zeytin Kooperatifi ortakları Remzi Bayram ile yeniden devam dedi.

 

Gündem maddeleri ortakların oy birliği ile kabul gördü

Orhangazi Zeytin Tarım Satış Kooperatifi’nin genel kurulu dün kooperatif idari binası toplantı salonunda saat 11.00’de başladı. Divan başkanlığına Dinçer Dinç’in yaptığı genel kurulda İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gündem maddelerine geçildi. 15 gündem maddesinin yer aldığı genel kurulda ortaklar maddelerini oy birliği ile onaylarken, 2019-2020 ve 2020-2021 yılı görev süresi de yine ortaklar tarafından oy birliği ile ibra edildi.

Fon kesintisi kalkıyor

Genel kurulun en önemli gündem maddesi olan ‘Kooperatif ana sözleşmesi 69. Maddesi uyarınca oluşturulan kooperatif mali yapısını güçlendirme fonu kesintisi’ ile ilgili maddede kesinti oranı yüzde 3’ten yüzde 1 oranına indirilirken, bu kesintinin sonraki yıllarda tamamen ortadan kalkacağının karara bağlandığı madde oldu. Bu karar kooperatif ortakları tarafından ayakta alkışlandı.
Remzi Bayram yeniden kooperatif başkanı
Seçimlere mevcut başkan Remzi Bayram’ın yanı sıra, Nidai Uzun ve Ömral Hava’nın da katılımı beklenirken, Ömral Hava’nın Nidai Uzun’un listesine geçmesi ile Remzi Bayram ve Nidai Uzun arasında gerçekleşti. 567 ortağın oy kullandığı seçimlerde Remzi Bayram 510 oy alırken, Nidai Uzun 22 oy aldı. 35 oyun da geçersiz sayıldığı seçimlerde mevcut başkan Remzi Bayram yeniden kooperatif başkanı seçildi.

 

Başkan Remzi Bayram’ın listesinde yer alan isimler;

Asil; Remzi Bayram, Osman Bombacı, Soner Sümer, İsmail Varol, Kazım Akoğlu, Şaban Ayrancı, Remzi Şentürk, Şaban Bulut, İsmail Şenol, Ertan Ergül, Halil Özgönül, İbrahim Güler, Necdet Demir, Adnan Barış, Mahmut Varol, Bülent Kayhan, İsmail Arın, Hasan Hüseyin Uludağ, Mehmet Demirhan, Hasan Sevci, İzzet Aydın, Mustafa Elibol, Ömer Sevinç, Salih Oruç, Hüseyin Kara.
Yedek; Ahmet Yıldız, Mehmet Bozbay, Erdal Kaya, Ahmet Dursun, Kadir Demir, Sabahaddin Mısır, Süleyman Uğur, Hasan Basri Tuna, Ersel Kaya, Salih Ok, Bahri Aslanoğlu, Erçin Geyik, Mustafa Bayer, Savaş Sakin, Erol Çalım, Muhsin Yılmaz, Mustafa Çakır, Hakan Kocatürk, Nur Osman Erdem, Hasan Sevdi, Emin Tuğral, Musa Tepe, Emin Doğan, Ahmet Çil, Halil Sezgin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ