Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Saadet Partisi basın toplantısı düzenledi

Saadet Partisi basın toplantısı düzenledi
Sosyal Medyada Paylaş

Saadet Partisi Orhangazi ilçe teşkilatı 2,5 yılını geride bırakan yerel yönetimin performansını değerlendirmek üzere bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda yerel yönetime eleştirilerini sıralayan Saadet Partisi yönetimi arsa satışları üzerinden belediye başkanı Aydın’ı da eleştirdi.

Saadet Partisi ilçe başkanı Yakup Yıldırım, 2019’daki belediye başkan adayları Mücahit Hatipoğlu ile birlikte parti lokalinde düzenlediği basın toplantısında durum değerlendirmesi yaptı. SP İlçe başkanı Yakup Yıldırım Alt yapı, Arazi satışları, Kentsel Dönüşüm ve Şehir Planlaması, Yüksek İstişare Kurulu, ekonomik durum gibi 5 ana başlıkta düzenledikleri değerlendirmede İsmail Tartar tarafından başlatılan alt yapının bugün gelinen noktada patlasın tamir et kısır döngüsü ile devam ettiğini ifade etti.

Arsa satışları artarak devam ediyor

SP İlçe başkanı Yakup Yıldırım, önceki belediye başkanı Neşet Çağlayan döneminde başlayan arazi satışlarının Bekir Aydın döneminde de artarak devam ettiğini belirterek, arazi satışları peşkeş noktasına kadar ulaşmış durumda dedi. 2012 yılında çıkarılan riskli yapıların kenstel dönüşüme girmesi ile ilgili Orhangazi’de hiçbir çalışma yapılmamasını da eleştirerek, Orhangazi’de artan trafik nedeniyle hayat durma noktasına gelmiş durumda. Bu konuda belediyenin hiçbir çalışma yapmaması da ayrı bir sorun olarak görülüyor dedi. Bekir Aydın’ın seçim vaatleri arasında istişare kurulu olduğunu hatırlatan Yakup Yıldırım, aslında en kolay olan buydu. İlçeyi ortak akılla yönetmek. Ancak bu konuda da yerel yönetimin gerekli adımları atmadı. Pandemi bahane edilerek ilçe tarihimizin halktan kopuk ilk başkanı olma ünvanını da eline geçirmiştir dedi.

Ekonomik durum

SP İlçe başkanı Yakup Yıldırım 2019 seçimleri öncesinde SP olarak yapılan yanlışları sürekli dile getirdiklerini de vurgulayarak, 2014-2019’da ikinci adam olarak görev yapan Bekir Aydın 2019’da başkan seçildi. Seçimden önce özellikle Yeniköy arazi satışlarında AKP meclis üyesi Şenol Yelbey’in çabalarıyla ilçenin gündemine oturan borç eleştirilerinden kaçmak için meclis toplantısına katılmaktan kaçınmıştı Bekir Aydın. Yönetimi devraldıktan sonraki ilk mecliste de 2018 yılı faaliyet raporu oylamasında çekimser kalmış, diğer meclis üyelerinin ‘’RET’’ oyları ile Çağlayan döneminin son faaliyet raporu ibra edilememişti. Ancak Çağlayan’dan miras kalan arazi satışları hızını kesmeden devam ettirildi. Bugün geldiğimiz noktada ‘’Karanlıkların aydınlığa kavuşması için Bekir Aydın’’ mottosu ile göreve gelen belediye başkanımız arazi satışlarına hız kesmeden devam ederken, seçimden önce sözünü verdiği herhangi bir projeye de henüz başlamış değil. Çünkü para YOK, borç ÇOK!‘’Lastiği patlayan bir otobüse yapılacak müdahale muavini şoför koltuğuna oturtmak olamaz! Uyarısı ile Çağlayan döneminin ikinci adamının Orhangazi için iyi sonuçlar doğurmayacağını seçim sürecinde en yüksek sesle dile getirmiştik. Sonuç olarak biz haklı çıkmaktan usandık ama halkımız kandırılmaktan usanmadı maalesef.Bu sebepten dolayı da ilçe halkımıza Neşet Çağlayan döneminde yaptığımız teşekkürü hatırlatarak, sn. Bekir Aydın beye göstermiş oldukları sabırdan dolayı da bir kez daha teşekkür etmeyi bir borç biliriz.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ