Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Saadet Partisi ilçe başkanı Yakup Yıldırım’dan devir tepkisi

Saadet Partisi ilçe başkanı Yakup Yıldırım’dan devir tepkisi
Sosyal Medyada Paylaş

Saadet Partisi Orhangazi İlçe başkanı Yakup Yıldırım, Orhangazi Belediyesi’nin Açıkhava Tiyatrosu bölgesindeki toplam 90 bin m2’lik alanı Büyükşehir Belediyesi’ne devretmeye hazırlanması üzerine olaya tepki gösterdi ve bir basın açıklaması yayınladı. Yakup Yıldırım açıklamasında Orhangazi Belediyesine de 10 soru yöneltti.

Orhangazi’de son günlerin tartışma konusu olan Açıkhava Tiyatrosu bölgesindeki toplam 90 bin m2’lik alanın Büyükşehir Belediyesi’ne devri ile ilgili tartışmalara Saadet Partisi ilçe başkanı Yakup Yıldırım da dahil oldu. Millet İttifakı öncülüğünde bazı STK’ların da katıldığı basın açıklamasına da katılan SP İlçe başkanı Yakup Yıldırım, ortak açıklamadan bağımsız olarak bir de 10 maddelik soru içeren bir basın açıklaması yayınladı.

10 soru yanıt arıyor

Saadet Partisi ilçe başkanı Yakup Yıldırım konu ile ilgili yaptığı açıklamada 90 bin m2’lik alanın devrine tepki göstererek Orhangazi Belediyesi tarafından yanıtlanması için 10 soru yöneltti. Yakup Yıldırım, 2014 yılında büyükşehir meclisinde alınan bu kararın neden bugün gündeme getirildiğini sorduğu açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Devir işlemi talebi Orhangazi Belediyesi’nden mi yoksa Büyükşehir Belediyesi’nden mi geldi? Devir işlemi ile birlikte Orhangazi Belediyesi olarak sizin altından kalkamadığınız, büyükşehirden beklediğiniz hizmetler nelerdir? Belediyenin kaynakları yeterli gelmediği için mi bu karar meclise getiriliyor? Söz konusu alan dışında devredilmesi düşünülen başka alanlar varmıdır? Böyle bir karar almadan önce 2019 seçimlerinde sizi göreve getiren Orhangazi halkı ile neden danışma meclisi yapmadınız? Park-Bahçe bakım ve onarım, işletme gibi hizmetlerin altından kalkacak gücünüz yoksa, 2019 seçim kitapçığınızda sözünü verdiğiniz projeleri nasıl ve hangi bütçe ile gerçekleştirmeyi düşünüyorsunuz? Kent merkezindeki hizmetlerini dahi yeterli şekilde gerçekleştiremeyen, ilçemizde başlattıkları projeleri zamanında ve hakkıyla bitiremeyen Büyükşehir Belediyesi’nin devredilecek olan park ve bahçelere hangi bütçe ile yatırım ve hizmet sağlamasını bekliyorsunuz? Temizlik hizmetlerinin bütçesi, Park-bahçelerin bakım, onarım, işletme ve maliyetlerinden çok daha yüksektür. Neden Orhangazi’ye maliyeti park ve bahçelere göre daha fazla olan Temizlik İşleri Büyükşehir’e devredilmiyor? İcra makamı olarak muhalefetten gelen eleştirilere teknik ve kamuoyunu aydınlatıcı cevaplar vermek yerine, gezi olayları, 15 Temmuz, Cumhur ittifakı gibi genel siyasetle alakalı konuyu merkezinden saptıran göndermelerde bulunuyorsunuz?

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ