Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

SANAYİ FABRİKA YÖNETİCİLERİ MYO’DA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

SANAYİ FABRİKA YÖNETİCİLERİ MYO’DA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Sosyal Medyada Paylaş

-Aranan elaman yetiştireceğiz

Uludağ Üniversitesi Orhangazi Yeniköy Asil Çelik Meslek Yüksek Okulu’nda Sanayi-Öğrencileriyle bir araya geldi. Üniversite yönetiminin yanı sıra programda Belediye Başkanı Bekir Aydın, Döktaş ve Asil Çelik Fabrikalarının üst düzey yöneticileri  yer aldı. Sanayiciler iş imkanları ve tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Uludağ Üniversitesi Orhangazi Yeniköy Asil Çelik Meslek Yüksek Okulu’nda sanayi-öğrenci buluşmaları kapsamında bir organizasyon gerçekleştirildi. Programa Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Orhangazi Asil Çelik MYO Müdürü Prof.Dr.Yahya Ulusoy, Orhangazi TSO Yönetim Kurulu başkanı Erol Hatırlı, Dünya Gazetesi ekonomi yazarı Dr. Rüştü Bozkurt, Orhangazi TSO eski başkanı ve işadamı Ergün Efendioğlu, Döktaş ve Asil Çelik üst düzey yöneticileri katıldı.

Ara eleman değil, aranan elemanı yetiştirmek amacımız
Sanayi-öğrenci buluşmasının açış konuşmasını yapan Orhangazi Yeniköy Asil Çelik MYO Müdürü Prof.Dr.Yahya Ulusoy Döktaş ve Asil Çelik fabrikalarının üst kuruluşları olan GÜRİŞ’in okullarının inşası ve sonrasındaki tüm ihtiyaçlarına yanıt verdiğini belirterek, Üniversite olarak hedeflerinin klasik ara eleman yetiştirmek olmadığını, aranan eleman yetiştirmek en büyük hedefimiz dedi. Daha sonra kürsüye gelen Belediye Başkanı Bekir Aydın ise üniversite ile ilgili TSO’da görev yaptığı dönemden bu yana hayalleri olduğunu belirterek, hayallerimizin bir kısmı gerçekleştirildi. Asil Çelik firmamızın katkıları ile bu okulu ilçemize kazandırdık. Ama hedefimiz öğrenci yurdunu da bir an önce buraya kazandırmak ve sonrasında ise fakülte hayalimizi gerçekleştirmek dedi. Orhangazi TSO yönetim kurulu başkanı Erol Hatırlı ise bugüne kadar üniversite binasının bu aşamaya gelmesinde yer aldıklarını belirterek, bundan sonra da üniversitenin gelişimi için ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını ifade etti.

Sanayi fabrikanın yöneticileri  öğrencilerle tecrübelerini paylaştı

Programda daha sonra Asil Çelik Finans ve Yönetim Müdürü Metin Demirbaş ile Döktaş Dökümcülük Genel Müdür Yardımcısı Sibel Binici kürsüye gelerek öğrencilerle kısa bir sunum yaptılar.
Çağrı Yamantürk’ten öğrencilere öğütler
Daha sonra sunumu gerçekleştiren Döktaş Parsan ve Omtaş Teknik Grup Başkan yardımcısı Çağrı Yamantürk öğrencilere hitap etti. Çağrı Yamantürk öğrencilere yaptığı sunumda eğitim hayatlarında hedefledikleri mesleği en iyi şekilde öğrenip icra etmeleri yönünde tavsiyelerde bulundu. Genç yönetici Çağrı Yamantürk ayrıca öğrencilerden gelen soruları yanıtladı, öğrencilere okullarını nitelikli olarak bitiren tüm öğrencilere iş imkanı için şirketlerinin kapılarının da açık olduğunu ifade etti. daha sonra Asil Çelik adına İnsan Kaynakları yöneticisi Evren Kurtoğlu öğrencilere bir sunum yaptı. Programda son olarak Dünya Gazetesi Ekonomi Yazarı Rüştü Bozkurt öğrencilerle bir söyleşi gerçekleştirdi. Program okul yönetimi tarafından Döktaş ve Asil Çelik yöneticilerine teşekkür plaketi, Orhangazi TSO yönetimine, Üniversite Yapma ve Yaşatma Derneği başkanı Nizamettin Taylan Alkan ve Yeniköy Mahalle Muhtarı Hasan Akoğlu’na okula yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür belgesi verildi. Program konukların okuldaki atölyeleri gezmeleri ile sona erdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ