Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

ŞEHİR DIŞINDAKİ İŞLETMELERE DOĞALGAZ MÜJDESİ

ŞEHİR DIŞINDAKİ İŞLETMELERE DOĞALGAZ MÜJDESİ
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinden ve meslek komitelerinden gelen talepler neticesinde Orhangazi TSO’nun Armagaz ile yaptığı görüşmeler sonucunda, ilçemizde yer alan dış mahallelerdeki üye işyerlerinin doğal gaz arzının sağlanabilmesi için gerekli süreçlerinin tamamlanmak üzere olduğu bilgilerine ulaşıldı.

Uzun zamandır, doğalgaz hattı gelmesini bekleyen oda üyelerinin taleplerini değerlendiren Orhangazi TSO, ARMAGAZ ile gerçekleştirdiği girişimler ve yetkilileri ile yaptıkları görüşmeler sonrasında mahalleler ve şehir dışında bulunan tesisler için doğalgaz yatırım projeleri hakkında bilgiler paylaştılar.

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erol Hatırlı, “Üyelerimizden gelen her türlü talebi ilgili kurumlarla paylaşarak çözümler arıyoruz. En önemlilerinden birisi de doğalgaz ihtiyacıdır. Bu amaçla TOBB ile yapılan yazışmalar ve ARMAGAZ bölge müdürlüğü ile yürütülen görüşmeler sonrasında, yakın zamanda ilçemizdeki bazı mahallelere doğalgaz hatlarının yatırımlarının başlayacağı, bazılarının da 2022 yılı yatırım planlarına alınmış olduğunu ve 2022 yılı içerisinde netleşeceğini öğrendik.

ARMAGAZ’ dan verilen bilgilere göre, İçinde bulunulan 2021 yılında Yeniköy ve Cihanköy Mahallelerimizin doğal gaz arzı sağlanması planlamakta.Ortaköy Mahallesi yatırım planlarıise tamamlanarak ARMAGAZ merkez değerlendirmelerine sunulmuş, onaylanması sonrasında 2022 yılı planları ile birlikte çalışmaların başlatılması öngörülmekte.Yine Küçük sanayi sitesine Gedelek Mahallesi hattından gaz arz edilmesi için ARMAGAZ’ ın Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü ile izin çalışmaları sürdürülmekte. Kurum ile yeni gelişmeler hakkında temasımızı sürdürmeye devam edeceğiz”diyerek konunun takipçisi olduğunu belirtti.

Ayrıca, Çeltikçi, Gedelek gibi mahallelere ve o bölgedeki şebekeler üzerinde yer alan üyeler daha önce doğalgaz aboneliklerini başlatmışlardı. Ancak doğalgaz hattına mesafesi olan üyeler bundan yararlanamamıştı.

Bu durumda olup, doğalgaz talebinde bulunacak üyeler “Tesisin saatlik doğal gaz tüketimi  (m3/h olarak), Tesisin Kapalı Alanı (m2 olarak), Tesisin Doğalgaz kullanım Basınçları, Tesisin kullanacağı yanıcı cihazların kapasite bilgileri (kcall olarak) gibi teknik bilgiler ile birlikte ARMAGAZ’ a başvurabilecekler.

Başvuru sonrasında ise belirlenecek bağlantı bedellerinin uygun görülmesi durumunda,  ARMAGAZ tarafından talepler değerlendirilerek başvuru sahibine yatırım programları hakkında bilgi verilerek, onaylanan başvuru projeleri gerçekleştirilmektedir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ