Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

SİİRT TSO’dan yatırım hamlesi

SİİRT TSO’dan yatırım hamlesi
  • Ekonomi
  • 09 Şubat 2021
  • 57 KEZ OKUNDU

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimleri sonucunda yaratacağı katma değer ile kent ve bölge ekonomisinin can damarı olacak Siirt Organize Sanayi Bölgesi’ne yatırımlar gün geçtikçe hızlanmaya başladı. 

SİİRT (İGFA) – Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, Oda olarak Siirt’in üreten bir şehir olmasını istediklerini, şehirde işsiz kimsenin kalmamasını istediklerini dile getirdi.

Ekonomik yapının çevre illerden daha üst seviyeye çıkana kadar mücadeleyi sürdüreceklerini aktaran Kuzu, ” Bölgemizdeki istihdamın artması için Siirt OSB’nin dolması için gerekli çalışmalar yapılıyor. Siirt üreten bir şehir haline gelince herkes kazanacak. Yeni yatırım imkânları sağlamak amacıyla başlattığımız girişimlerin olumlu sonuçlarını almaya başladık. Yakın zamanda yeni kurulacak olan üretim tesislerinin temel atmaları gerçekleşecek. Bu tür güzel gelişmeleri hep birlikte değerli Siirt kamuoyuyla paylaşacağız.Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sorumluluğumuzun bilinciyle, kentimiz ve ülkemiz için üzerimize düşen görevi yapmayı sürdüreceğiz. İnşallah Sayın Valimizin öncülüğünde kentimizi daha üst noktalara taşıyacağız” dedi.

Başkan Kuzu’nun talimatlarıyla OSB’de yatırım yapmaları konusunda ikna edilen iş insanları, Siirt TSO Başkan Vekili Fuat Özgür Çalapkulu ve Başkan Yardımcısı A. Kadir Demirhan ile birlikte Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu’nu makamında ziyaret etti. Yatırımları hakkında Vali Hacıbektaşoğlu’na bilgiler vererek bir süre sohbet ettiler.

Vali/Belediye Başkan V. Osman Hacıbektaşoğlu da “Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, illerin ekonomisi için OSB’lerin çok önemli olduğuna değindi. Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırım yapmak isteyen tüm yatırımcılara her türlü destek sağlanacak” dedi.

Vali Hacıbektaşoğlu, ilimizdeki yatırım hamlesine öncülük eden, iş adamlarımızın ikna edilmeleri konusunda büyük çaba harcayan Siirt TSO Başkanı Güven Kuzu’ya ve iş insanlarına yatırımları ve ziyaretleri için teşekkür etti.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ