Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu’ndan ’10 Ocak’ amesajı

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu’ndan ’10 Ocak’ amesajı
Sosyal Medyada Paylaş

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Şeffaf, demokratik, açık bir toplumu yaşatan en önemli unsurlardan biri de şüphesiz özgür ve tarafsız basının varlığıdır” dedi.

Siirt Valisi ve Belediye Başkanvekili Osman Hacıbektaşoğlu, bilginin küresel bir güç olduğu çağımızda, doğru ve tarafsız bilgiye ulaşmada en etkili araç olan basının, vatandaşlara doğru haber verme, ilkeli ve objektif yayın yapma gibi önemli bir görevi yaparken, milletin ortak sesi olmasından öteye, kamuoyunun da vicdanını temsil ettiğini dile getirdi.

“Basınımız, görevini yaparken, hukukun evrensel değerleri doğrultusunda, doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın ve basın çalışanları için yol gösterici değerler olmalıdır” diyen Hacıbektaşoğlu şu ifadeleri kullandı: “Ülkemizde barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesi ve demokratik istikrarın ve hukuk düzeninin devamlılığı için çalışmalarını fedakârca sürdüren basın mensuplarımızın gayretleri her türlü takdiri hak etmektedir.

Toplumun aydınlatılması, bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi yolunda önemli bir görevler ifa eden ve fedakârca çalışan basın mensuplarımızın çalışma şartlarını kolaylaştırmak, onlara gereken desteği ve katkıyı sağlamak, toplum olarak hepimizin ortak görevidir.

İlimizde görev yapan/yerel, yaygın tüm medya çalışanları, ilimizin sahip olduğu sosyal, ekonomik ve kültürel değerlerin korunup geliştirilmesinde gayret göstermekte, ilimizin her alanda gelişmesine, kalkınmasına ve büyümesine mesleki imkânlarını kamuoyuna sunarak, katkıda bulunmaktadırlar.

Bu vesileyle, değerli basın çalışanlarının, ‘10 Ocak Gazeteciler Günü’nü tebrik eder, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına meslek hayatlarında, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ