SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Siirt’te İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplandı

Siirt’te İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplandı
Sosyal Medyada Paylaş

Siirt İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, yılın ilk olağan toplantısını Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu başkanlığında gerçekleştirdi.

SİİRT (İGFA) – Siirt Valiliği Konferans Salonu’nda toplanan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, il genelinde işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılmasına yönelik politikalar belirlemek üzere bir araya geldi.
2020 yılının korona virüs salgınıyla mücadele yılı olarak geçtiğini belirten Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de ve Siirt’te de virüs ile mücadele sürecinin yaşandığına dikkat çekerek, tüm sektörlerde daralma yaşandığını ancak, Cumhurbaşkanlığı ve hükümetin almış olduğu tedbirler kapsamında çok önemli ekonomik destekler sağlandığını kaydetti. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından 2020 yılı içinde açılan işbaşı eğitim programına 853 kişinin katıldığını, mesleki eğitim kurslarına ise 720 kişinin katıldığını vurgulayan Hacıbektaşoğl
u, 2020 yılı içinde 2 bin 974 kişinin özel sektörde, 20 kişinin kamu olmak üzere toplamda 2 bin 994 kişinin işe yerleştirilerek istihdam edildiğini söyledi.

Toplantıya, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, İl Milli Eğitim Müdürü Edip Deniz, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ömer Aslan, Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Vekili Özgür Çalapkulu, kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ