Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

Siirt’te özel sesler aranıyor

Siirt’te özel sesler aranıyor
  • Yaşam
  • 08 Şubat 2021
  • 30 KEZ OKUNDU

Siirt Belediyesi’, çevrimiçi müzik yarışması düzenleyecek.

 

Belediyeden yapılan açıklamada, Sosyal ve Kültür İşler Müdürlüğünce gençlerin evde yeteneklerinin keşfedilmesi, Türk müziğinde amatör sanatçıların teşvik edilmesi amacıyla ses yarışması düzenleneceği belirtildi.

 

SİİRT (İGFA) – Siirt Belediyesi, yarışmanın 16-30 yaş arası kişileri kapsadığını duyurdu.

Yarışma katılanların Siirt’te ikamet etmesi gerektiğinin vurgulandığı açıklamada, “Bir kişi yalnızca bir eserle yarışmaya katılabilir. Eserler Türk Halk Müziği kategorisinde olacak. Video süresi bir dakikayı aşmayacak. Süreç ön eleme, yarı final ve final şeklinde olacak. Şartnameye uygun olarak ve zamanında teslim edilen aday şarkılar seçici kurul tarafından değerlendirilecek. Birincilik, ikincilik ve üçüncülüğe değer gören eserler açıklanacak. Yarışmaya video gönderen her yarışmacı, yarışmaya gönderilen videoların Siirt Belediyesi tarafından yayınlanmasına ve kullanılmasına izin vermiş sayılacak” denildi.

Resmi siteden yapılan açıklamada; “Çalışmalarda kategoriye uygunluk, esere hakimiyet, ses genişliği ve ses kalitesi, sözleri doğru okuma ve diksiyon gibi kriterlere bakılarak değerlendirme yapılacak. Son başvuru tarihinden sonra ulaşan videolar değerlendirmeye alınmayacak. Dereceye giren öğrencilere sürpriz ödüller verilecek. Ayrıca dereceye giren resimler belediyemizin sosyal medya hesaplarında yayınlanacak. Son katılım tarihi 18 Şubat olacak” ifadelerine yer verildi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ