Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

ŞİMDİ DE DOMUZ GRİBİ!! ÇOCUKLARDA DOMUZ GRİBİ VAKALARI ARTIYOR

ŞİMDİ DE DOMUZ GRİBİ!!  ÇOCUKLARDA DOMUZ GRİBİ VAKALARI ARTIYOR
Sosyal Medyada Paylaş

-Çocuklarda domuz giribi vakaları artıyor

Son günlerde meydana  çıkan grip vakalarında “domuz gribi” olarak bilinen ancak günümüzde mevsimsel grip hâline gelen H1N1 tipi virüsün ağırlıkta olduğunu söyleyen Türkiye Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. İmran Özdemir, özellikle çocuk hastaların sayısında çok büyük bir artış olduğunu belirtti.
Özdemir “Klinikleri Covid’le çok benziyor. Eskiden sadece Covid PCR testi isterdik şimdi beraberinde influenza testi de istiyoruz. Geçtiğimiz yıl neredeyse hiç influenza görülmediği için bağışıklık sistemimiz bu virüsü unuttu. Bu yüzden grip vakaları bu yıl daha ağır geçiyor” dedi.
Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Bülent Ertuğrul da grip vakalarındaki artışa dikkat çekerek “Bizim hastanemizde günde 20 vakadan 12’sinin influenza testi pozitif çıkıyor. Ancak gripteki vaka artışını Türkiye genelinde Bakanlığın önceki yılları baz alarak değerlendirmesi gerek. Kişisel tedbirlere uyulmazsa bu yıl sadece grip değil, damlacık yoluyla bulaşan diğer solunum yolu virüsleri de sağlık problemi olarak karşımıza çıkacak” diye konuştu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ