Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

Sivas okullarında eTwinning projesi

Sivas okullarında eTwinning projesi
  • Eğitim
  • 09 Şubat 2021
  • 37 KEZ OKUNDU

Sivas’ın Kangal ilçesindeki okullarda yürütülen eTwinning çalışmaları ile ilgili okul müdürleri ve öğretmenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Alkan’ı ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdi.

SİVAS (İGFA) – Sivas’ın Kangal Atatürk İlkokulu Müdürü Aydın Canpolat, Şehit Oğuz Özgür Çevik İlkokulu Müdürü Özden Bekdemir beraberlerinde okul proje yürütücüsü olan öğretmenler ile Kangal İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Alkan’ı ziyaret etti.

Ziyarette okul müdürleri ve öğretmenler Alkan’a yapılan çalışmalar ve yürütülen eTwinning çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Alkan,  okul müdürleri ve Sınıf Öğretmenleri Fatih Gündüz, Eda Gündüz ile çalışmalara katılan tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

ETWINNING NEDİR?

eTwinning, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır.

2005 yılında Avrupa Komisyonunun eöğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2007 yılından bu yana Yaşam Boyu öğrenme Programına sıkı bir şekilde entegre edilmiştir. Merkezi Destek Servisi, Avrupa’daki okullar, öğretmenler ve öğrenciler için eğitimi geliştiren 31 Avrupa Eğitim Bakanlığının uluslararası işbirliğinden oluşan European Schoolnet tarafından yönetilmektedir. Ayrıca eTwinning ulusal düzeyde 38 Ulusal Destek Servisi tarafından desteklenmektedir.

Ülkemiz eTwinning’e 2009 yılında dahil olmuştur. eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstermektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ