SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Sivas’tan Müsteşar Yardımcısı’nı mahcup eden ve onurlandıran karar!

Sivas’tan Müsteşar Yardımcısı’nı mahcup eden ve onurlandıran karar!
Sosyal Medyada Paylaş

Sivas’ta Kangal Belediye Meclisi’nce ilçedeki bir caddeye ismi verilen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zafer Benli, yerel meclise teşekkürlerini iletti.

SİVAS (İGFA) – Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zafer Benli, Ocak ayı belediye meclis toplantısında isminin bir caddeye verilmesi sebebiyle Belediye Başkanı Kürşad Apaydın ve meclis üyelerine teşekkür mesajı yolladı.

Kangal Belediye Meclisi, Ocak ayı meclis toplantısında Kuşkaya köyü doğumlu olan ve iletişimi kesmeyen Müsteşar Yardımcısı Zafer Benli’nin ismini meclis kararıyla bir caddeye verdi. Yerel meclisin isim jestine gönderdiği mesajla teşekkür eden Benli, mahcubiyet ve onuru bir arada yaşadığını söyledi.

Benli, Kangal Belediye Başkanı ve Meclis Üyelerine ithafen gönderdiği mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Mahcubiyet duydum çünkü kendimi sorguladım ne yaptım ki diye? Sonra eğer memleketim için bir şeyler yaptıysam bu benim görevimdi ve memleketime olan borcumdur diye düşünüyorum. Onur duydum, zira küçük de olsa yapılanların hayattayken görülmüş ve bu şekilde bir kadirşinaslıkla yad edilmiş olması her zaman rastlanan bir durum değildir. Bu kararınızdan dolayı şahsınıza ve bütün belediye meclis üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Bilmenizi isterim ki, bu karar benim memleketime olan borcumu daha da arıtmış bulunmaktadır. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da memleketimin ve hemşerilerimin hizmetinde olarak bu kararda imzası olanları utandırmamaya çalışmak hayatımın şiarı olacaktır”.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ