Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

SÖLÖZ-NARLICA HATTI SUYA KAVUŞUYOR

SÖLÖZ-NARLICA HATTI SUYA KAVUŞUYOR
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi’de Güney Yaka Sulama Projesi dahilinde yer alan ve daha önce tamamlanmasına rağmen hattın bazı bölgelerindeki arızalardan dolayı sulamanın yapılamadığı Sölöz-Narlıca arasındaki sulama hattı suya kavuşuyor. Sölöz’de yapılan 15 bin m3’lük sulama havuzu su tutmaya başladı. Hattın denemeleri ise yapılmaya başladı. 630 hattındaki patlağa bağlı arıza ekipler tarafından giderildi. Denemelerin ardından ise hatta su verilmeye başlayacak.

Orhangazi’nin en büyük sulama projeleri arasında yer alan Güney Yaka Sulama Projesi kapsamında yer alan Sölöz-Narlıca arasındaki tarım alanları suya kavuşuyor. DSİ tarafından inşa edilen Güney Yaka Sulama Projesi kapsamında bu yılın başlarında inşaatına başlanan Yeni Sölöz yolu girişinde bulunan 15 bin m3’lük tarımsal sulama havuzu su tutmaya başladı.

Hattaki arıza giderildi

Dutluca altından başlayıp, Sölöz, Heceler, Paşapınar ve Narlıca bölgesine kadar olan bölgedeki binlerce dekarlık tarım alanlarını suya kavuşturacak olan Sulama Havuzu ve sulama hatlarında daha önce ortaya çıkan patlak ve arızalar ise giderildi. Kısa süre önce 630 hattında yaşanan patlak ise Sulama Birliği ekipleri ve DSİ ekipleri tarafından onarıldı.

Deneme su vermeleri başlıyor

Su tutmaya başlayan Sulama havuzu ile birlikte bu havuzdan beslenecek olan Sölöz-Narlıca sulama hattına ise dün akşam saatlerinden itibaren deneme amacı ile su verilmeye başladı. Denemelerin başarılı olması halinde hatta su pompalanmaya başlayacak.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ