Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

SOSYAL MEDYADAKİ İDDİALARA YALANLAMA

SOSYAL MEDYADAKİ İDDİALARA YALANLAMA
Sosyal Medyada Paylaş

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü bazı sosyal medya hesaplarında Orhangazi’deki içme suyunun zehirlendiğine yönelik yapılan paylaşımlar üzerine açıklama yaptı. BUSKİ’den yapılan açıklamada sosyal medyada paylaşılan iddiaların asılsız olduğu belirtilirken bu tür paylaşımlar ile ilgili de hukuki süreç başlatılacağı belirtildi.

Konu ile ilgili BUSKİ’den yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi; Bazı sosyal medya hesaplarından yapılan “Orhangazi’de suları zehirlemişler sakın içmeyin” gibi paylaşımlar kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Şebeke suları düzenli olarak analiz edilmektedir. Asılsız iddia sahibi hesaplar için gerekli hukuki süreç ivedilikle başlatılacaktır.

Sosyal medyada bir çok hesap tarafından paylaşıldı

Orhangazi’de sabah saatlerinden itibaren bazı sosyal medya hesaplarından ise asılsız iddialar ortaya atıldı. Konu ile ilgili bir çok hesapta yapılan yorumlarda Orhangazi’de içme suyu kanallarına zehir karıştığı, Orhangazi Devlet Hastanesine halsizlik kusma gibi şikayetlerle yoğun başvurular olduğu ileri sürüldü. Orhangazi Devlet Hastanesi ise bu tür vakalara rastlanmadığını açıkladı.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ