SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

TKDK, Malatya’da 4 bin kişiye istihdam sağladı

TKDK, Malatya’da 4 bin kişiye istihdam sağladı
Sosyal Medyada Paylaş

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Malatya İl Koordinatörlüğü, hibe ve teşviklerle kırsal kalkınmaya önemli destek sağlıyor. Yaklaşık 10 yılda 496 girişimciye 300 milyon lira hibe desteği sağlayan TKDK, bu sayede girişimcilerin 550 milyon lira yatırım gerçekleştirmesine olanak sağladı.

MALATYA (İGFA) – Malatya’da 4 bin kişinin istihdamına destek veren TKDK İl Koordinatörlüğü,  büyük bölümü kırsalda 4 bin kişinin istihdamına destek vererek, insanların doğdukları yerde doymasına ve istihdam politikasına ciddi katkı sağladı.
300 MİLYON LİRALIK HİBE DESTEĞİ 
AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, TKDK Malatya İl Koordinatörlüğü’ne yaptığı ziyarette, TKDK tarafından AB Kırsal Kalkınma Programı 1 ve 2 (IPARD I-II) kapsamında birbirinden farklı yatırımlara hibe desteği verildiğini, kentte yaklaşık son 10 yılda 496 projeye sağlanan 300 milyon lira hibe destek ile 550 milyon liranın yatırıma dönüşmesini sağladıklarını söyledi.  Çalık, yapılan yatırımlarla 4 bin kişinin istihdamına destek vererek, insanların doğdukları yerde doymasına ve devletin de istihdam politikasına ciddi katkı sunduğuna dikkati çekti.

TKDK Malatya İl Koordinatörü Murat Tunç ise, IPARD hibelerinde kadın ve genç yatırımcılara pozitif ayrımcılık yapıldığını ve yeni çağrıda  ülke genelinde toplam 125 milyon avro hibe dağıtılacağını kaydetti.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ