SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

TKDK Sivas’tan 125 milyon liralık çağrı

TKDK Sivas’tan 125 milyon liralık çağrı
Sosyal Medyada Paylaş

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) 125 milyon Euro’luk 10’uncu başvuru çağrı ilanına çıktı.

SİVAS (İGFA) – Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Muhammed Ali Genç, Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ’ı ziyaret ederek 10’uncu başvuru çağrı ilanı hakkında bilgi verdi. İl Koordinatörü Genç, Sivaslı yatırımcıların projelerini beklediklerini söyledi.

Avrupa Birliği (AB) Kırsal Kalkınma Programı 2 (IPARD- II) destekleri 10. çağrı ilanı hakkında bilgilendirme yapan İl Koordinatörü Muhammed Ali Genç, “Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu olarak hayvancılıkla ilgili alanlarımızda yaklaşık 45 milyon Euro; süt işleme tesisleri, kesimhaneler, meyve, sebze, balıkçılık işleme tesisleriyle ilgili de 80 milyon Euro olmak üzere toplamda 125 milyon Euro’luk bir çağrı ilanına çıktık.  Bunun şu anki kurdan karşılığı yaklaşık 1 milyar 167 milyon lira. Şu ana kadar en çok hibe alan, en çok proje kabul eden, en çok sözleşmeyi projeye döndüren illerden bir tanesiyiz” dedi.

TARIM VE HAYVANCILIK GELİŞECEK

Muhammed Ali Genç’in Sivas’ta tarım ve hayvancılığa büyük katkısı olduğunun altını çizen Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, IPARD projelerinin büyük imkanlar sağladığını kaydederken, ” Kendi insanımızın TKDK’nın başında olması ve temelden gelmesi Sivas’a ayrı bir değer katıyor. Hayvancılığa çok ivme kazandıracağını biliyorum. 10’uncu başvuru çağrı ilanına ilişkin verilen bilgileri merkezde ve ilçelerde çiftçilere ileteceğim. Ortak amacımız Sivas’ımızı tarım ve hayvancılık açısından geliştirmek” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ