Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

Türkiye liderleri Ardahan’da buluşacak

Türkiye liderleri Ardahan’da buluşacak
  • Yaşam
  • 08 Şubat 2021
  • 26 KEZ OKUNDU

Ardahan, düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılında Şehir Ödülleri Türkiye Liderleri Ardahan’da buluşturuyor! 22-24 Şubat 2021 tarihlerinde Ardahan’ın ev sahipliği yapacağı etkinliklerde Çıldır Gölü üzerinde, Maraş Dondurma Gösterisi de gerçekleştirilecek.

ARDAHAN (İGFA) – Her yıl yoğun katılım ile şehir liderleri ve profesyonellerini İzmir’de buluşturan, Türkiye’nin en prestijli ödülleri arasında yer alan Şehir Ödülleri, diğer şehirlerden gelen yoğun ev sahipliği istekleri üzerine, yapılan değerlendirme ve incelemeler sonucu Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 100. yılını kutlayacak Ardahan’da takdim edilmesine karar verildi.

Ardahan Valiliği’nde gerçekleşen, Şehir Ödülleri Türkiye 2020 “Ardahan” karar toplantısına, Vali Hüseyin Öner, Şehir Ödülleri Türkiye Organizasyonu Başkanı Alper Akın, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber ve Şehir Ödülleri Türkiye Organizasyonunu Ardahan’a kazandıran Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci katıldı.

Alınan kararlara göre, Türkiye’nin, öncü ve gerçek şehir ödülleri, “Şehir Ödülleri Türkiye” bu yıl, Ardahan’ın kurtuluşunun 100. Yılında, 22-23-24 Şubat’ta düzenleneceği duyuruldu.  

Hedeflenen ödüllerde bu yıl Özel Ödüller kapsamında, şehirlerine dokunarak geleceklerini değiştiren, ülkemizin 3 önemli değerine Şehre Adanmış Yaşam Özel Ödülü, Şehri Temsil Hemşehri Ödülü ve Şehrine İnananlar Özel Ödülü takdim edilecek. Bilim Işığı Temalı Akademik Ödüller kategorisinde ise 4 akademisyene başarılı çalışmalarının sonucu ödül takdim edilecek. Umut Işığı Temalı Paydaş ödülleri kapsamında ise, şehirlerini temsilen 4 büyükşehir belediyesi, 1 İl belediyesi, 1 Üniversite, 2 Kaymakamlık, 2 Kalkınma Ajansı, 1 Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, 9 ilçe belediyesi, 1 Ticaret ve Sanayi Odası, 1 Ticaret Borsası ve 1 belde belediyesi ekipleri ile birlikte ödül almaya Ardahan’a gelecek.

Öte yandan Şehir Ödülleri’nde bu yıl katılımcılar yeniliklere de şahit olacak. Eşsiz güzellikteki uçsuz bucaksız Çıldır Gölü üzerinde Kahramanmaraş’ın, en önemli kimlik unsurlarından Maraş Dondurması’nın mucidi Kambur Ailesi üyelerinden, MADO yönetim kurulu üyesi Atilla Kanbur tarafından Maraş Dondurma Gösterisi gerçekleştirilecek. Donmuş göl üzerinde atlı kızak ile gezi, kendilerine has yöntemleri ile buz balıkçılarının balık avı tüm katılımcılara unutamayacakları anlar yaşatacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ