SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Ukrayna Büyükelçisi’nin Kayseri hayranlığı

Ukrayna Büyükelçisi’nin Kayseri hayranlığı
Sosyal Medyada Paylaş

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Ukrayna ile var olan turizm ilişkilerini geliştirmek ve başta sanayi ve ticaret olmak üzere çok yönlü işbirliği sağlamak amacıyla Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha’yı ağırladı.

KAYSERİ (İGFA) – Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha’yı başkanlık girişinde karşıladı. Ziyarette, Konsolos Andrii Bilyk, Ataşe Anna Shmyk, Büyükelçinin asistanı Valentyna Khorunzha, Ukraynalı gazeteci Olga Budnyk, İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Şükrü Dursun ile Kayseri Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı da hazır bulundu.

Başkanlık makamında sıcak ve samimi ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Büyükkılıç, Erciyes Kayak Merkezi’nden kaynaklı olarak Kapadokya Bölgesi’ne de hitap edecek bir anlayış içerisinde Ukrayna ile olan ilişkilerin üst düzeyde olduğuna dikkati çekti. Başkan Büyükkılıç, bu ilişkilerden ilham alarak kültür, gastronomi, turizm ve özelde kayak turizmi bakımından daha iyi noktalara taşımak noktasında çalışmaları yaparak Erciyes Dağı’nda Yüksek İrtifa Merkezi denilen özellikle futbol alanındaki kamp merkezinde de ilişkileri geliştireceklerini söyledi.

“KAYSERİ’YE GELMEMİŞ OLSAYDIM BOŞUNA YAŞAMIŞ OLURDUM”

Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha da ziyarette Kayseri hayranlığından bahsederek, “Burada şimdilik Kayseri’de birkaç şeyi görebildik. Kesinlikle diyebilirim ki ben Kayseri’ye gelmemiş olsaydım, boşuna yaşamış olurdum. Dost bir ülkeyi temsil etmek beni çok mutlu ediyor. Özellikle bu bağlamda Kayseri’de bulunmaktan son derece mutluyum” dedi. Sybiha, ilişkilerin geliştirilmesi bakımından Ukrayna’dan kardeş şehir teklifinde bulundu.

Ziyarette Başkan Büyükkılıç’tan, Büyükelçi Sybiha’ya KAYMEK kursiyerleri tarafından özel taşlardan yapılmış, el emeği, göz nuru bir eser ile Kültepe Kaniş-Karum’da çıkan tarihi tabletlerin replikası hediye edildi. Büyükelçi Sybiha ise Başkan Büyükkılıç’a, güç sembolü topuz olarak bilinen “Bulava” ile Ukrayna’dan organik bal takdim etti.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ