Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

VAHİM GÖRÜNTÜ

VAHİM GÖRÜNTÜ
Sosyal Medyada Paylaş

İlçe mezarlığı hayvanların otlak sahasına döndü

Orhangazi yeni mezarlığından vahim görüntüler ortaya çıktı. Görüntüleri CHP ilçe başkanı Ender Teke basın ile paylaştı. Teke, mezarlıkta görevli olmadığını, bu nedenle büyükbaş hayvanların otlak sahası haline geldiğini belirterek, Bursa Büyükşehir ve Orhangazi Belediye Başkanlarını göreve davet etti.

CHP Orhangazi İlçe Başkanı Ender Teke, görevlisi olmadığı için içerisinde büyükbaş hayvanların otladığı yeni Orhangazi Mezarlığı’ndan fotoğraf ve video paylaşarak, Bursa Büyükşehir ve Orhangazi Belediye Başkanlarını göreve davet etti.

ÇİÇEKLER YENİLDİ MEZARLAR BOZULDU

Görüntülerde büyükbaş hayvanların mezarlık içerisinde otladığı, bazı mezarlara dikilen bitkileri yediği görülüyor. Hayvanlar aralarında gezdiği bazı mezarların da toprağını dağıtarak bozduğu dikkat çekiyor. Ayrıca sahipsiz sokak köpeklerinin de mezarlık içerisinde dolaşması dikkat çekiyor.

YOLLAR HAYVAN PİSLİĞİ İLE DOLU

Mezarlıktaki vahim görüntüleri basın ile paylaşan Teke’nin hedefinde Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın oldu. 2019 yerel seçimlerinde Orhangazi Belediye Başkanı seçilen Bekir Aydın’ın ilk icraat olarak, mezarlık yönetimi Büyükşehir’e devrettiğini hatırlatan Teke,‘Yeni Orhangazi Mezarlığı’nın çevre düzenlemesi yapılmadığı gibi, düzenli görev yapan personelin de olmadığından çevredeki yabani hayvanlar, büyük ve küçükbaş hayvanlar otlarken mezarlığa giriyor. Mezarlardaki çiçekler hayvanlara yem olurken, etraf da gübre doluyor. Mezarlıklarımızın temiz ve düzenli tutulması dini ve sosyal anlamda hepimizin görevidir. Bursa Büyükşehir Belediyesi de mezarlıklardan sorumlu olduğuna göre Orhangazi Yeni Mezarlığı’nın içine düşürüldüğü bu durumdan öncelikli olarak elbette Büyükşehir Belediyesi sorumludur.’ dedi.

‘BELEDİYE BAŞKANLARINA ÇAĞRIMIZDIR’

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a ve Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’a çağrıda bulunan Teke, ‘2-3 musluk çeşmenin dışında hiçbir donanımın bulunmadığı, abdest almaya bir lavobanın olmadığı, ağaçlandırması yapılmamış, gölgelik bir iki tente veya bir sundurma bile bulunmaması mezarlığın bu şekliyle bırakılması, Orhangazi’ye zuldür.Büyükşehir Belediyesi’nin 10 milyar liraya yakın bütçesi içerisinde Orhangazi Yeni Mezarlığı’nın ağaçlandırma, peyzaj ve sosyal donanımı için harcanacak para bulunamıyorsa ya da plan proje olduğu halde harekete geçilmiyorsa söyleyecek hiçbir şey yoktur. Böyle bir durumda, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın ve ilçe belediyesi imkanlarının derhal devreye alınması beklenir.’ İfadelerine yer verdi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ